9 Op een veiling in Londen is het schilderij 'Portret van Tiele- man Roosterman', door frans hals in 1634 geschilderd, voor 28 miljoen gulden verkocht aan een anonieme koper. Dat bedrag ging het aankoopbudget van het frans HALsmuseum ver te boven. 10 Uit een artikel, getekend door vijf bij het ziekenhuis werkzame gynaecologen, in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde blijkt dat in het Spaarneziekenhuis al sinds 1994 late, in princi pe strafbare, abortussen zijn opgewekt. Dat zou gebeurd zijn -268- met medeweten van de Regionale Inspectie Gezondheidszorg en het Openbaar Ministerie. Het om ontkent de betrokkenheid. 13 De regionale makelaars hebben berekend dat de gemiddelde koopprijs van woningen in het afgelopen half jaar met 14,2 is gestegen van j 287.000 naar 329.000. 16 Heemstede overweegt het wandelbos Groenendaal te verkopen aan Het Noord-Hollands Landschap. Groen Links is tegen. 22 Reeds bestaande spanningen binnen het college van b&w uiten zich opnieuw over de plannen voor een busbaan over de Raaks. De wethouders van vvd en cda zijn daar tegen, de drie wethouders van pvda en Groen Links voor. Een ander heet hangijzer vormt het plan het kabelnet te verkopen. Groen Links is daar tegen. Ook omstreden is de tijdelijke vestiging van een sociaal pension voor daklozen in de Schoterburcht. 29 drs. d. kraamwinkel (62) overleden, oud-rector van het Spaar- nelyceum. Augustus I theo liket (70) overleden, oud-rector van het Spaarnelyceum. 4 De politie Kennemerland meldt dat het aantal aanrandingen in het eerste half jaar is gestegen van 9 tot 23. 6 Een weekeind lang is Haarlems centrum feestterrein voor fijn proevers: 22 horeca-ondernemers presenteren hun waar op de Grote Markt en omgeving. II 'Verminkte zon krijgt Grote Markt even stil', meldt het Haar lems Dagblad onder een zeskolomskop op de zomerse voorpa gina. Het ging over de zonsverduistering rond het middaguur. De kamernood onder studenten is groter dan ooit. In Haarlem kost een kamer 500 tot 1000 gulden per maand. 18 Omwonenden van de spoorbaan hebben in toenemende mate last van het geluid van het treinverkeer. Dit loopt soms op tot Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 268