85 decibel, 20 hoger dan toegestaan. De ns vinden afdoende ge luidsschermen te duur. De in Haarlem wonende kunstenares kirsten geisler blijkt met haar video-installatie de onbetwiste publiekstrekker in de Kunsthalle in Düsseldorf. 24 De toren van de Grote Kerk staat weer in de steigers. Er is een grondig herstel nodig van het lood op de houten toren. Het gaat 5,4 miljoen gulden kosten, waarvan 1,5 miljoen gedekt wordt door een particuliere schenking. De restauratie duurt drie jaar. 25 freer van muiswinkel (64) overleden, directeur van de Sport raad, voorzitter van de 'letterlievende vereniging' voor ama teurtoneel J.J. Cremer en hartstochtelijk amateurtoneelspeler. 26 THOM delleman (64) overleden, oud-directeur van de W.A. van Elden school, voorzitter van het Haarlemse Anjercomité en or ganisator van de Bavo-dagen. 27 De politie Kennemerland doet een onderzoek naar de weten schappelijke waarde van de collectie kinderporno die bewaard wordt in het huis van wijlen dr. e. brongersma, oud-lid van de Eerste Kamer en eigenaar van de collectie. De zaak kwam aan het rollen na ruzie binnen de kring van beheerders van de na latenschap. 28 De Koninklijke Voetbalclub hfc begint de viering van het 120- jarig bestaan en het 100 jaar bespelen van de velden aan de Spanjaardslaan met een veteranentoernooi. In september vol gen nog tal van evenementen. September 1 De Haarlemse beeldhouwster mevr. t. van den berg-been heeft in opdracht van het Comité Vriendenkring Vught een kindermonument ontworpen ter herinnering aan de 1800 jood se kinderen die in de oorlog uit het concentratiekamp naar de vernietigingskampen zijn gevoerd. 2 De raadsfracties van Groen Links en pvda bepleiten een be zorgdienst voor de binnenstad; boodschappen kunnen dan centraal naar de buitenwijken worden vervoerd. Het systeem bestaat al in Groningen. 4 De Noordhollandse ziekenhuizen en enkele andere gezond heidsinstellingen in de provincie gaan een centrale Medisch Ethische Toetsingscommissie oprichten. Deze metc gaat beoor- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 269