het gemeentelijk voornemen het Magdalenaklooster te bestem men voor daklozenopvang. Eerder waren de ramen van het gebouw al ingegooid. Staatssecretaris karin adelmund van Onderwijs heeft een ne gatief advies gegeven over de stichting van een middelbare school op 'bijbelgetrouwe' grondslag in Haarlem. De initiatief nemers vinden het bestaande confessionele onderwijs niet bij belvast genoeg. 24 Het dagblad Trouw geeft in een landelijk onderzoek het voort gezet onderwijs in Haarlem een uiterst matig rapportcijfer voor —271— de onderwijskwaliteit in het schooljaar 97/98. 28 Haarlem krijgt vanaf het jaar 2001 zes miljoen gulden minder uit het gemeentefonds. Het extra geld wegens slappe bodem valt weg omdat de bodem minder slap is dan werd veronder steld. Wethouder ton smit verwacht dat de komende jaren structureel 13 tot 15 miljoen gulden bezuinigd moet worden. De jacob van LOOYprijs voor artistiek dubbeltalent wordt vol gend jaar toegekend aan schrijfster en beeldend kunstenaar charlotte mutsaers. Eerdere winnaars waren armando (1985) lucebert (1990) en BREYTEN BREITENBACH (1995)- Oktober 1 De plannen om de grondwaterstand in de duinen te verhogen gaat Haarlem wellicht zeven miljoen gulden kosten, waar schuwde wethouder karel van broekhoven. Dat geld is nodig om het onderlopen van kelders en kruipruimten en het verzak ken van wegen te voorkomem. pwn, provincie, Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten zijn voorstander van verhoging van de waterstand. 2 Wethouder b. hollebrand van Heemskerk heeft in de Grote Kerk in Haarlem een steen onthuld die herinnert aan het oude gebruik dat armlastige bruidsparen uit Heemskerk en Haarlem op het graf van de ióe-eeuwse schilder maarten van heems- kerck konden trouwen. De schilder had in zijn testament be paald dat zij dan een bruidsschat zouden krijgen. In de Franse tijd is die gewoonte in onbruik geraakt. 6 Heemstede wil de afslag van de Heemsteedse Dreef naar de Lankhorstlaan afsluiten waardoor strandverkeer zal moeten rijden via de Haarlemse Spanjaardslaan. Haarlem heeft in een boze brief geprotesteerd. Ook Bloemendaal is boos. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 271