7 Wethouder jan haverkort is ernstig teleurgesteld door de me dedeling van staatssecretaris remkes dat het rijk een veel klei nere bijdrage zal geven aan herstel van de schade veroorzaakt door de '(hei-)palenpest'. Het ziet er naar uit, dat Haarlem in 5 jaar tijd 58,2 miljoen gulden zal ontvangen in plaats van de 150 miljoen gulden waarop gerekend was. 9 Het Haarlemse Concertgebouw wacht een grondige renovatie. Dat gaat dertig miljoen gulden kosten en het gebouw moet twee jaar dicht. Directeur neil Wallace hoopt in die tijd zijn -272- klanten te kunnen behouden met busvervoerdiensten naar Leiden of de Zaanstreek. De voornmalige stadsarchitect, wiek röling is verontwaardigd over de plannen, die buiten hem om zijn ontwikkeld. Daarmee wordt veel van zijn eerdere renova tie ongedaan gemaakt. 11 De bouwcorporaties 't Sant in Haarlem en De Woonmaat- schappij met complexen in Haarlem en Haarlemmermeer over wegen fusie. Twintig middelgrote gemeenten onder leiding van Tilburg heb ben in een brief aan de Tweede Kamer gepleit voor het vrij geven van de teelt van wiet. Haarlems burgemeester jaap pop heeft ondertekening geweigerd: hij acht het een zaak van de landelijke politiek. De Brijderstichting en de Haarlemse cof feeshophouders zijn teleurgesteld over die houding. 12 De suikerfabriek in Halfweg (anno 1863) wordt uiterlijk 1 janu ari 2001 gesloten. De verwerking van bieten was al in 1992 gestopt, daarna werd er alleen nog suiker opgeslagen. Twee Haarlemse bergbeklimmers mike van berkel (26) en jeroen de korte (25) hebben met twee andere Nederlanders de 6543 meter hoge Himalaya-top Shivling bereikt. 13 De directie van het Kennemer Ziekenhuis ziet af van de bouw van een volwaardig ziekenhuis in Haarlem-Noord. Het wil aan het Delftplein nog slechts poliklinieken en een huisartsenpost vestigen. Hiermee komen veel ziekenhuisplannen in Haarlem, Velsen en Beverwijk op losse schroeven te staan. 15 De gemeenteraadsfracties van vvd en pvda hebben een com promis gesloten over de toekomstplannen Schalkwijk 2000+ de Amerikaweg, die de pvda wilde schrappen wordt nu verlegd. 18 De Vereniging Haerlem keert zich tegen de uitvoering van drie bouwplannen in de Jansstraat: nieuwbouw voor de Janskliniek op de hoek met de Korte Wijngaardstraat, nieuwbouw daar te genover en de restauratie van drie panden bij het zgn. Paarden- wed. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 272