22 Het Frans Halsmuseum krijgt over 1998-1999 geen subsidie meer van de Mondriaan Stichting omdat de activiteiten met moderne kunst als te mager worden beoordeeld. Directeur derk snoep wijst de kritiek af. 23 Uit de ontwerpbegroting voor het jaar 2000 blijkt dat Haarlem 730 miljoen gulden denkt te gaan uitgeven. 26 Het gemeentebestuur gaat voorzichtiger omspringen met het openbaar maken van afwijkende standpunten uit de ambtelijke kring. 'Meningsverschillen mogen niet nodeloos op straat ko men', meldt gemeentesecretaris w. sleddering. -273~ 27 Architectuurcritisch echtpaar ids haagsma en hilde de haan hebben op verzoek van de gemeente een oordeel gegeven over het stationsplein: Het mooiste station van Nederland met zo ongeveer het lelijkste plein, zo luidt hun vonnis. 28 De Heemsteedse Dreef raakt verstopt. De WD-fractie in de ge meenteraad van Heemstede pleit voor een oostelijke omleiding naar de Schouwbroekerbrug met een uiteindelijke aansluiting op de Cesar Francklaan. November 1 Twee Haarlemmers hebben zich aangesloten bij de nieuwe lo kale partij Leefbaar Nederland: de Turkse zangeres inci pamuk en het gemeenteraadslid bram van tongeren, die een een mansfractie vormt. 3 Haarlemse slachtoffers deden in 1998 741 keer aangifte van geweld. Dat is een stijging van 21% vergeleken bij 1997. 5 Teyler moet wegens ruimtegebrek het 31-toons-orgel wegdoen. Op deze experimentele schepping van de Leidse natuurkundi ge adriaan fokker werd het octaaf verdeeld in 31 tonen i.p.v. de gebruikelijke 12. In 2002 krijgt het een plaats in het geplan de Muziekgebouw in Amsterdam. 6 Een vrijwel gloednieuwe bmw staat als kunstwerk op de Grote Markt, hoewel de selectiecommissie voor de Kunstlijn de op stelling had geweigerd, robert vlug heeft de auto echter opge nomen in wat hij als kunstwerk op de markt presenteert. Hij kreeg toestemming van b&w. De gemeente Velsen heeft de begraafplaats en het crematorium Driehuis-Westerveld voorgedragen als rijksmonument. 7 De Kunstlijn Haarlem bezorgt bezoekers dit weekeinde vrij toegang tot 189 kunstlocaties in Kennemerland. Het bezoek kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 273