leed onder niet aflatende regen. De Refter in het stadhuis telde 3500 bezoekers, de Vishal kwam tot 2300. 9 Het Centraal Bureau voor Statistiek berekent dat in Haarlem 1300 vacatures onvervuld bleven. In Haarlemmermeer waren 4000 arbeidsplaatsen onbezet. 10 De verbouwing van het historische Stoops Bad op de grens van Haarlem en Overveen is begonnen: er komen 28 appartemen ten in. 12 De raadsfracties van pvda, Groen Links en d66 hebben, ge- -274- steund door de raadsleden van sp, Groenen en Stadspartij, een motie aangekondigd waarin zij een experiment met legale wiet- teelt in Haarlem willen afdwingen. Burgemeester jaap pop is tegen. 15 Nu volgend jaar de gemeenten vrij zijn om een busvervoerder te kiezen gaat Haarlem praten met andere busmaatschappijen dan de huidige concessionaris Connexion (opvolger van de nzh). 16 herman machielse overleden, oud-burgemeester van Zand- voort. 18 'Pas op, de muggen vallen aan' heet de onconventionele kin- der-stadsgids over Haarlem van schrijver bies van ede. Haarlemse heldenverhalen over coster en jan de lapper wor den gerelativeerd en ook de Haarlemmerolie verliest bij hem zijn heilzame werking. 20 Het beheerderspaar van het Hofje van Bakenes protesteert tegen de nieuwbouwplannen van de Appelaar. De geplande uitbreiding van het Concertgebouw beneemt het hofje daglicht. Teyler koopt in Londen - dankzij steun van de Vereniging Rembrandt en twee Haarlemse fondsen een zelfportret van de eerste kastelein wybrand Hendriks voor 65.000. Bovendien ontvangt het museum als schenking een portret uit 1826 van hendriks' mede-directeur martinets van marum. 'Doe nooit wat je moeder zegt' heet het proefschrift over schrijfster annie m.g. schmidt waarop de Bloemendaalse joke linders in Utrecht is gepromoveerd. 23 De Zandvoortse wethouder van milieu m. herben heeft op het strand het startsein gegeven voor een actie tegen een vliegveld in zee. De komst is toch al onzeker wegens de uitzonderlijke kosten: zo'n 60 miljard gulden wordt geschat. Ook minister t. netelenbos ziet de extreem hoge kosten als onoverkomelijk probleem. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 274