Het opknappen van de schouwburg aan het Wilsonsplein kan wel 32 miljoen gulden gaan kosten, vreest wethouder jan ha verkort. Renovatie van het Concertgebouw vergt 30 miljoen, nieuwbouw van het Patronaat 15 miljoen en van de nieuwe To neelschuur 22 miljoen gulden. 25 Waardoor is het ziekteverzuim onder gemeenteambtenaren in Haarlem zo extreem hoog? Die vraag wil de gemeenteraad voorleggen aan externe onderzoekers. 26 De Centrale Ondernemingsraad van Hoogovens weigert verde re medewerking aan de fusie van het bedrijf met British Steel 275~ tot Corus omdat er onvoldoende ruimte wordt gegeven voor in spraak door het personeel. Organist Bernard bartelink verlaat na 28 jaar zijn plaats ach ter het orgel van de Kathedrale Basiliek St. Bavo. 29 micha hamel (29) wordt voor vier jaar de nieuwe, opvallend jonge, chef-dirigent van het npo. December 4 De Haarlemmers reageerden in 1945 uiterst formeel en onge voelig op de terugkeer van de joden uit de Duitse kampen. Dat constateren de Haarlenmers K. van der linden en w. de wagt in hun boek Kom ga Sjoelen. Van de bijna 2000 Haarlemse joden keerden slechts enkele honderden terug uit gevangen schap. 5 bert jansen (67) overleden. Hij was met zijn draaiorgel Bloe menstad een vaste verschijning in de binnenstad. 10 Gynaecoloog mark emanuel van het Spaarne Ziekenhuis is uitgeroepen tot de uitvinder van het jaar in Nederland. Hij kreeg een prijs van 15.000 voor het ontwerp van de Intra Uterine Shaver, een chirurgisch instrument bij de behandeling van baarmoederlijke bloedingen. 11 Het wordt onzeker of Haarlems grootste openluchtfestival Be vrijdingspop komende zomer door kan gaan. Staf en vaste medewerkers zijn afgetreden na een conflict met het bestuur. 12 De Verweyhal wordt definitief Museum voor Moderne Kunst, dependance van het Frans Halsmuseum. Het functioneerde al jaren als zodanig, maar krijgt nu een meer vaste opstelling. 13 Haarlem heeft van de 25 grote steden de beste toekomstplan nen voor de bestrijding van economische en sociale problemen en voor stadsvernieuwing ingeleverd, aldus minister R. van kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 275