boxtel. Hij beloont dat met 326 miljoen gulden rijksgeld. 16 Het Frans Halsmuseum heeft een doos met honderden brieven uit de nalatenschap van schilder henri boot (1877-1963) uit de periode 1905-1940 verworven. Het betreft voornamelijk aan hem gerichte correspondentie. 17 De zeven ggd's in de regio Schiphol, waar onder die van Zuid Kennemerland, maken zich zorgen over de nadelige gezond heidseffecten die op kunnen treden bij een verdere uitbreiding van Schiphol. -276- 22 Er zijn vergevorderde plannen om in 2001 de historische gebou wen langs de Schotersingel, het oude Pest- en Dolhuys, te be stemmen tot het eerst psychiatriemuseum van Nederland. 23 De provincie Noord-Holland overweegt de kantoorvleugels van het provinciehuis langs Dreef en Frederikspark te slopen en daar o.a. een nieuwe statenzaal te bouwen. Er is 72 miljoen gulden voor bestemd. Noord-Holland zit ruim bij kas: verkoop van het eletriciteitsbedrijf gaat minstens een miljard opleveren, zo wordt verwacht. 25 f.g.j. van den berg (97) overleden, ere-voorzitter van gymnas tiek vereniging Concordia. 28 Wie hulp wil krijgen van de Haarlemse Stadsbank moet een half jaar wachten op een uitkering. Het aantal aanvragen bij deze sociaalgerichte bank is het afgelopen jaar met 60 toe genomen. 30 De Oud-Katholieke schuilkerk aan de Bakenessergracht, in de jaren 40-45 hoofdkwartier van de illegaliteit, is gerestaureerd, maar wacht op een bestemming. Plannen om er een educatief centrum over de illegaliteit in te richten stuiten op geldgebrek. 31 Lezers van het Haarlems Dagblad hebben schrijver godfried bomans tot de belangrijkste Haarlemmer van de eeuw ver klaard. Verzetsstrijder hannie schaft en vliegtuigbouwer anthony fokker werden twee en drie. ellen siebert, werkzaam in het abc, heeft de jaarlijkse Haarlemse architectuurprijs gekregen, haar toegekend en uit gereikt door de winnaar van vorig jaar, de architect herman zeinstra. Haerlem Jaarboek 1999

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 276