De toepassing van Art Nouveau in de interieurs van de wachtvertrek- ken is rijkelijk aanwezig. Ook wordt het interieur verfraaid met houtsnij werk, waarin de invloeden van de Jugendstil naar voren komen. Op de consoles in de wachtkamer eerste klasse, die de kap steunen, zijn dieren (vogels en honden) afgebeeld in het beeldhouwwerk. Ook in de wacht kamer voor dames is fraai houtsnijwerk gebruikt. In dat opzicht kan ook de restauratie worden genoemd, waar geschilderde tulpvormige bloemen in de ornamenten zijn verwerkt. En op de balken onder het dak zijn door kunstenaar Jac. van den Bosch de wapens geschilderd van Amsterdam, Heemstede, Bloemendaal, Leiden, 's-Gravenhage, Haarlemmermeer, -87- Haarlem en Rotterdam. De door Margadant verwerkte stenen reliëfs komen ook voor in de omlijsting van de ingang naar de restauratie Eerste Klasse. Ze zijn vervaardigd door de Haarlemse steenhouwerij V.H.J. Troupin, die naar ontwerp van Margadant ook andere Art Nouveau decoraties in de bogen om deuren en raampartijen heeft verzorgd. Aan de noordzijde van de perrons tussen de beide uitgangstunnels, staat een hoog oprijzend van wit geglazuurde bakstenen opgetrokken gebouw, waar men via steile trappen en balkons het grenen houten sein huis kan bereiken. De bovenverdieping is geheel in hout en glas opge trokken vanwaaruit het personeel destijds een uitstekend overzicht over het perroncomplex had. Hier werden door de seinhuiswachter alle wis- Seinhuis op het eilandperron, 2000 (foto J.J.H. Pop). HENRI SPIJKERMAN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 87