Kttfö I - 1 ^yspiSgpBs HjBafÜMX1 -93" Verbouwingen aan het station De architectuur van het station is in de afgelopen eeuw grotendeels intact gebleven. Toch hebben er meerdere malen ingrijpende verbouwingen plaatsgevonden. Reeds kort na de oplevering vonden er aanpassingen plaats, onder andere in 1915 aan het seinhuis op het middenperron. In 1917 werd een informatiebalie voor de V.V.V. aangebouwd en in 1929 opende een kapperssalon zijn deuren in het uitgangsgebouw van het station. Een belangrijke toevoeging was de overkapping in 1952 van het noor delijke perron. Als gevolg van de intensivering van het treinverkeer werd in 1953 het station aan de noordzijde uitgebreid met een derde perron, waarbij men door de glazen perronwand een direct uitzicht op het Kennemerplein had. Een nieuwe entreehal en loketten werden in 1964 bijgebouwd en een verlenging van het perron volgde in I97i.59) Halverwege de jaren negentig besloten de Nederlandse Spoorwegen tot een uitgebreide opknapbeurt van het monumentale station. De ver bouwing, onder regie van Holland Railconsult, moest het monumentale karakter van het stationscomplex versterken. Bij de oplevering van de eerste fase van de verbouwingswerkzaamheden, in 1995, vierde Haarlem haar 750-jarig bestaan. Het was toen bijna negentig jaar geleden dat Jü. L! Z: Het busstation op het Stationsplein met op de achtergrond de zijingang van het station, 1977 (foto Kennemer Atlas). HENRI SPIJKERMAN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 93