De gerestaureerde overkapping van de perrons, 2000 (foto Pop). bleven. Het wachten was op een grote restauratie, maar de eigenaar, vast goedontwikkelaar Cobraspen, stelde die steeds uit vanwege een conflict met de gemeente Haarlem over het aantal aan te leggen parkeerplaatsen achter het gebouw. Het aanzicht van het Kennemerplein zelf werd bepaald door een au toparkeerplaats bij de ingang van de oostelijke stationstunnel. Dit terrein werd als het ware afgesloten door een rijtje huizen dat midden op het plein stond. In het eerste pand was sinds mensenheugenis een fietsenzaak gevestigd. Tot begin 1995 stonden deze kleine huizen daar, als laatste overblijfselen van de oorspronkelijke bebouwing. Een half jaar na de sloop ervan sloot ook het Kennemer Koffiehuis, dat op het tweede gedeelte van het Kennemerplein stond, zijn deuren. Dit koffiehuis, een karakteristiek etablissement naar engelse stijl, was in 1928 als 'Het Eerste Haarlemsche Gemakshuis' opgericht. Van oorsprong begonnen als open baar toilet met een piepkleine ruimte waar men koffie kon drinken, was de gelegenheid met de toenemende klandizie steeds groter geworden. Toen de bushaltes op het plein verplaatst werden naar het nieuwe bus station aan de voorkant nam de levendige bedrijvigheid die er altijd had geheerst zienderogen af. Omdat ook de bloemenkiosk naar elders moest kon de ns eind 1995 beginnen met nieuwbouw aan de achterkant van het station. Eindelijk HENRI SPIJKERMAN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1999 | | pagina 95