Jelle de Vries vóórdat hij in 1926 naar Haarlem verhuisde. bestaande huizen een stuk in waarde zouden dalen en van rustig wonen geen sprake meer kon zijn'. Uiteindelijk kwamen de huizen er toch, even als de werkplaats Iepenstraat 4, waarin Jelle op 15 april 1926 zijn drukke rij vestigde, althans op die datum werd hij met zijn gezin in het bevol kingsregister van Schoten ingeschreven. De drukkerij in de Iepenstraat was niet groot. De oppervlakte bedroeg 8,7 bij 4,5 meter en de hoogte 3 meter. In de eerste jaren stonden er drie draaistroommotoren opgesteld tot een gezamenlijk vermogen van 2V4 pk. Eén van de motoren (1V2 pk) deed dienst als aandrijving voor een snelpers en een van de andere twee (V4 pk) werd gebruikt voor het aandrijven van de degelpers. In de drukkerij bevond zich verder een afgesloten ruimte, die diende voor het opbergen van drukkersmateriaal en voor het voeren van de administratie. Deze ruimte was ongeveer 2,2 bij 4,5 meter groot. De drukkerij zelf was te bereiken via een lange smalle poort van ongeveer 2V2 meter breed tussen de woonhuizen Iepenstraat 6 en 2. Op 1 mei 1926 werd de rechtsvorm van de drukkerij gewijzigd in een v.o.f. en de onderneming voortgezet onder de naam Drukkerij Excelsior, fa. De Vries Co. Vennoten waren Jelle de Vries en de al genoemde ver tegenwoordiger Dirk de Jonge, geboren te Sneek op 23 januari i9°3- Dit duurde maar kort want op 1 januari 1929 verliet hij het bedrijf en zette MARCEL A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 137