Passages die voor de hedendaagse lezer wellicht onduidelijkheden her bergen zijn geannoteerd. Om de annotatie niet al te zeer te belasten is aan de tekst een personenregister toegevoegd, waarin ook enkele personalia verstrekt worden, voorzover die zijn achterhaald. Behalve van de gebrui kelijke naslagwerken is bij de annotatie veelvuldig gebruik gemaakt van de volgende werken: [Henrick van Lennep], Genealogie Van Lennep. [Naarden 1988]. Ik zoü U gaarne meer schrijven. Brieven van Jacob van Lennep aan Willem Veder. Uitgegeven met inleiding en commentaar door doctoraal- -12- werkgroep kml 4 Interne publikatie Instituut voor Neerlandistiek van de Universiteit van Amsterdam 1984. M.F. van Lennep, Het leven van Mr. Jacob van Lennep. Amsterdam 1909. Mijn dank gaat uit naar H.S. van Lennep en A.G. van der Steur die op diverse manieren behulpzaam waren bij de totstandkoming van deze bij drage. Mijn herinneringen Het is op dringend verzoek van mijn broeder Maurits dat ik op ruim 77 jarigen leeftijd de herinneringen uit mijn jeugd neerschrijf. Zij hebben alleen, ofschoon onbeduidend, voor hem belang omdat wij tot ons i4den jaar altijd samen waren en met elkander hebben geleefd. Voor anderen hebben zij geen waarde. Ik ben geboren te Amsterdam op de Prinsengracht No 866 den i4den Mei 1828 van Mr. Jacob van Lennep en Jonkvrouw Henriette Sophia Wilhelmina Röell. Ik werd gedoopt door Ds. Prins in de Amstelkerk en kreeg de naam van Christiaan naar mijn (oudover)grootvader Christiaan van Orsoy, wiens dochter Hillegonda, die ik tante Gonne noemde mijn peettante was. Ik moet een zwak kindje zijn geweest, had voortdurend stuipen en schreeuwde mij een breuk. Mijn tante Antje vertelde mij 45 jaar later dat zij en Mevrouw Cootje Hartsen, toen jonge meisjes, op het Manpad mij beurtelings uit de wieg namen, denkende dat ik den avond toch niet zou halen, maar onkruid vergaat niet. Mijn oudste herinnering is de intocht in Amsterdam van den Prins van Oranje na den tiendaagschen veldtocht.4' Papa had blijkbaar een kamer gehuurd in de Kalverstraat of een plaats gekregen voor een raam, want men was destijds niet zoo royaal als tegenwoordig om kamers te huren om een intocht te zien. Papa was toen al zóó populair door zijn 'Dorp Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 12