op die eind 2000 zijn werk als secretaris heeft neergelegd wegens ont wikkelingen in zijn werkkring. Eind 2001 is Marcel Bulte, de voorzitter van de Historische Werk groep, om persoonlijke redenen teruggetreden. Ook Eric Ebbinge trad uit het bestuur in samenhang met zijn vertrek als directeur van Teylers Museum. Organisatie —160— De organisatie van de Vereniging Haerlem zal worden uitgebreid met een werkgroep Communicatie. De hoofdtaak van werkgroep is de communi catie met de leden te verbeteren en te intensiveren. De werkgroep zal onder meer verantwoordelijk zijn voor de publicatie van de Nieuwsbrief, maar ook voor de ontwikkeling van een website. Andere werkzaamheden zijn het verbeteren van contacten met de media, waardoor de vereniging in de toekomst meer en gemakkelijker publiciteit kan genereren. Ook ledenwerving behoort tot het taakdomein van deze werkgroep. Ledental De Vereniging maakte in het jaar van het eeuwfeest een stormachtige groei door. Mevrouw M.T. Meijs uit het Heiligland in Haarlem is in febru ari ingeschreven als het 1900ste lid van de vereniging. Deze mijlpaal is in kleine kring op 25 april gevierd in Café 1900 aan de Barteljorisstraat. Aan mevrouw Meys werd het boek Oude gebouwen in Haarlem van J.A.G. van der Steur aangeboden. Tijdens de jaarvergadering op 27 juni kon in de Remonstrantse Kerk het 2001ste lid worden toegesproken: de heer B. Baard uit Haarlem. Ook hij ontving het fraaie boek van Van der Steur met de allereerste monumenteninventarisatie van de stad. In december is het 2100ste lid ingeschreven. Dit lid zal begin 2002 door de vereniging op een passend moment welkom worden geheten. Eind december had de vereniging 2122 leden. Bedrijfsleden In juni is met het magazine van Haarlem Promotie een brief verstuurd naar het Haarlemse bedrijfsleven met daarin de uitnodiging zich aan te melden voor het bedrijfslidmaatschap van de Vereniging. De basiscontri butie voor bedrijven bedraagt 113,50 per jaar in ruil voor vier ledenpas- sen. Inmiddels hebben zich dertien bedrijven opgegeven voor deze vorm van lidmaatschap. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 160