de Vereniging. Ook het grote, rode banier met de witte letters 'Haerlem 100' trok de aandacht van de wandelaars en bezoekers van de Grote Markt. Op de eerste verdieping was, zoals sinds 1995 gebruikelijk is, een ten toonstelling ingericht, die dit jaar gewijd was aan het eeuwfeest van de Vereniging. De expositiecommissie bestaande uit Margreeth Pop, Marianne Bruinstroop en Jaap Temminck was er goed in geslaagd een aansprekend beeld op te roepen van 100 jaar Vereniging Haerlem. De tentoonstelling werd geopend door ir. E.H. Baron van Tuyll van Seroos- -162- kerken, voorzitter van de Bond Heemschut. De Hoofdwacht is buiten de open monumentendagen het afgelopen jaar door 908 personen bezocht. Uitgesproken druk was het Open Monumentenweekend (8 en 9 sep tember) toen 1553 belangstellenden de deur van de Hoofdwacht zijn gepasseerd. Tijdens de dagen van de kunstlijn (3, 4 en 5 november) was de Hoofdwacht eveneens geopend. De Stichting Haarlemse Galeries had op de eerste etage een presentatie ingericht die een interessant overzicht bood van het kunstaanbod in de galeries van de stad. De manifestatie is goed bezocht (1221 bezoekers). Algemene Ledenvergadering De Algemene Ledenvergadering werd op woensdag 27 juni gehouden in de Remonstrantse Kerk, Wilhelminastraat 22 te Haarlem. De vergadering werd door 69 leden bijgewoond. Bij binnenkomst werd er door Christa Hijink bij wijze van welkom gespeeld op het 100-jarige Witte-orgel van de Kerk. Na de huishoudelijke vergadering hield ds. Kabaszi, tot voor kort als predikant aan de kerk verbonden, een korte inleiding over het Remonstrantisme in Nederland. Daarna vertelde de heer Holtzapfel over het kerkgebouw, dat ontworpen is door architect Van der Steur. Jeugdcommissie David Beekhuis, Marjon Michels, Ellen van Putten en Ronald van Eden organiseerden het afgelopen jaar in het kader van de jubileumviering acti viteiten voor. kinderen tussen 8 en 12 jaar met als doel belangstelling te wekken voor de stad Haarlem. Op zaterdag 1 september kwamen 22 kin deren en 16 belangstellenden naar de Hoofdwacht. Daarna ging het rich ting Spaarne waar een rondvaartboot klaar lag om de groep naar museum De Cruquius te brengen. Hier deden de kinderen een speurtocht, waarna zij op de terugtocht om de beurt eventjes de boot mochten besturen. De overige activiteiten die de jeugdcommissie dit jaar heeft georganiseerd Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 162