gestolen. De dieven moesten er tachtig meter hoog voor klim men. De bollen zijn vervangen door koperen exemplaren. 19 De Haarlemse kunstenaar pieter saenredam (1597-1665) had waarschijnlijk last van een vergroeide ruggengraat. Daardoor kreeg zijn werk soms een vreemd perspectief. Deze constate ring is van de internist en oud-Haarlemmer dr. e. brommer. 22 City Haarlem besluit dat er dit jaar toch een praalwagen voor het Bloemencorso komt van Haarlemse ondernemers. Negen ondernemers gaan de wagen sponsoren. -188- 23 Drukker Joh. Enschedé vindt een nieuwe manier van beveili gen uit voor bankbiljetten. Het kunststoffen Australische vijf dollarbiljet is het eerste dat op deze wijze wordt beveiligd. 23 aart lagendijk krijgt de penning van verdienste van de stad Haarlem omdat hij zich 25 jaar voor kinderen die niet meer thuis kunnen wonen heeft ingezet. De laatste vijf jaar bege leidde hij alleenstaande minderjarige asielzoekers. 25 Een groot aantal bouwbedrijven onderzoekt of het mogelijk is een nieuwe stadswijk te bouwen boven de 'spoorwegdriehoek', tussen Verspronckweg, Duvenvoordestraat en Julianalaan. De geblakerde resten van de molen De Veer bij Penningsveer zijn vandaag verwijderd. Het is het signaal dat de herbouw van de molen, die op 3 mei 1998 door brand werd verwoest, nu gaat beginnen. 27 De Nederlands-Israëlitische gemeente van Haarlem staat afwijzend tegenover het ontwerp van een gedenkteken voor Haarlemse joodse slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog. Het ontwerp van adam colten, een tong van 9x2 meter in beton of natuursteen 'doet denken aan een inlegkruisje', aldus de voorzitter van de Nederlands-Israëlitische gemeente. 29 Zangeres ria kuyken overleden. In 1962 werd zij wereldwijd bekend doordat in circus Boltini in Haarlem een beer haar aanviel in de piste, terwijl zij zong. Voor de foto van de aanval kreeg de Haarlemse fotograaf cees de boer de Zilveren Camera. 29 Uit een enquête van Haarlems Dagblad blijkt dat 62 procent van de Haarlemmers de oude HBS-a op de hoek van de Zijlvest en de Raaks wil behouden. Het gebouw staat op de nominatie te worden gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw, waaronder een bioscoop. Tegen de sloop zijn 2200 bezwaren ingediend via de nieuw opgerichte stichting De Hoeksteen. 30 De Haarlemse Bloemenmeisjes keren dit jaar terug. Het feno meen Bloemenmeisjes stamt uit 1955 en werd destijds bedacht Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 188