organist charles janko en zang van het gregoriaans koor Scola Cantorum uit Amsterdam. Een unieke gebeurtenis, die een huivering door de kerk laat gaan. 25 Door een stroomstoring komen zo'n 15.000 panden in de Haar lemse binnenstad zonder elektriciteit te zitten. De storing duurt van 8.55 tot 10.00 uur in de ochtend. De ziekenhuizen ondervonden geen last, maar bij de rechtbank begonnen de rechtszaken een uur later omdat het eerst nog te duister was. Ook moesten veel pinapparaten bij winkeliers worden vervan- -196- gen. 28 Laatste cartoon van de Haarlemse animatiefilmer en tekenaar gerrit van dijk in het Haarlems Dagblad. Hij neemt afscheid van zijn lezers met een spotprent waarin hij zichzelf gekruisigd afbeeldt, van dijk, die zichzelf een tekenend columnist noemt, maakte zeventien jaar elke week een prent voor de krant. 29 Oud-leerlingen van de HBS-a aan de Raaks komen in een grote reünie bij elkaar. De meningen of het gebouw, dat op de nomi natie staat om te worden gesloopt moet blijven, lopen uiteen. 30 Pastoor willebrord cornel (83 jaar) van de H. Pastoor van Arskerk in Schalkwijk kondigt zijn vertrek uit de parochie aan. Op 3 juni neemt de katholieke geloofsgemeenschap in Schalkwijk afscheid van hem. Hij was 35 jaar lang zielenherder in de kerk aan de De Bazellaan. Mei 1 Haarlem wil nog steeds het Annie M.G. Schmidthuis, dat ge richt is op de belevingswereld van kinderen. De gemeente heeft de gelijknamige stichting extra tijd gegeven om zelf financiële bronnen aan te boren. Uit 18 kandidaatgemeenten zijn Haar lem en Almere als belangrijkste overgebleven. 2 De kermis in Schalkwijk verloopt beter, zo oordeelt de Haar- lemse kermiscoördinator ed mense. De kermis werd jaren ge plaagd door rellen en vechtpartijen. 2 Het ministerie van Cultuur zegt toe dat de werkgelegenheid voor de musici van het npo behouden blijft. Ze hoeven geen auditie te doen voor een baan bij het Nederlands Ballet Orkest (nbo). Per 1 januari 2002 gaan de twee orkesten samen. 4 De oorlogservaringen van Indische Nederlanders staan cen traal op de dodenherdenking in de Grote Kerk. herman bus- semaker uit Heemstede, onlangs gepromoveerd op de aanloop Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 196