i8 Claudia zwiers en elco van der geest van sportschool Ke- namju behalen op de eerste dag van de Europese Kampioen schappen Judo in Parijs elk een bronzen medaille. De rechter wijst de eis van de vroegere stadsarchitect wiek röling, die aantasting van het Concertgebouw op straffe van een miljoen gulden wilde tegenhouden, af. röling verbouwde in de jaren zeventig en tachtig het gebouw en ontwierp de Kleine Zaal, die hij als zijn geestelijk eigendom beschouwt. Die gaat nu gesloopt worden. -198- 20 Judoka dennis van der geest van Kenamju, wint een zilveren medaille op de Europese Kampioenschappen Judo in Parijs. 27 Haarlem moet aantrekkelijker worden voor fietsers. Volgens het eindrapport 'Fietsbalans in Haarlem' van de Fietsersbond moet de gemeente miljoenen besteden aan de aanleg van fiets paden en andere voorzieningen. 28 Animatiefilmer en beeldend kunstenaar gerrit van dijk wint De Olifant, de jaarlijkse kunst- en cultuurprijs van het Haar lems Dagblad. De winnaar van de prijs wordt bepaald door een jury en de lezers van de krant. De prijs, de gouden Oli- fantspeld en een geldbedrag van 10.000 gulden, wordt door burgemeester jaap pop uitgereikt tijdens een bijeenkomst in de Stadsschouwburg. 30 De Spaanse architect Joseph lluis mateo gaat de nieuwbouw van het provinciehuis aan de Haarlemse Dreef ontwerpen. Hij is verkozen uit zes architecten. Het ontwerp van Mateo viel het meest in de smaak bij Gedeputeerde Staten, maar ook bij het personeel, de omwonenden en bij collega-architecten. De bouw staat gepland voor de periode 2003-2005. 31 h. wooldrik wordt de nieuwe hoofdofficier van justitie in Haarlem. Hij begon zijn loopbaan ook in Haarlem als officier van justitie in 1974. Juni 1 wim cerutti, die werkt aan een boek over het Haarlemse stad huis, ontdekt een unieke inscriptie in een van de zuilen van het oude Dominicanenklooster achter het stadhuis. De inscriptie maakt duidelijk in welk jaar de uitbreiding van het klooster werd voltooid: in i486. 2 lex wolf stapt na 27 jaar uit het bestuur van de Nederlandse Israëlitische gemeente afdeling Haarlem. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 198