Juli City Haarlem pleit bij monde van citymanager martin de vries voor feestverlichting in alle winkelstraten van de Haarlemse binnenstad. Hij wil een fonds instellen, waarin ook gemeente, horeca en de musea een bijdrage zouden moeten leveren. Wethouder ed kroskinski en de directie van Holiday Inn tekenen een overeenkomst voor de bouw van een hotel op het Appelaarterrein. Dat moet er in 2004 staan. Na negen jaar wordt het alcoholverbod bij thuiswedstrijden van hfc Haarlem opgeheven. Met ingang van het nieuwe sei zoen 2001-2002 mogen supporters voor en tijdens de thuis wedstrijden weer een biertje drinken. Haarlem krijgt een eigen paviljoen op het Floriadeterrein in de Haarlemmermeer. Het komt op een terrein van 1100 m', aan de voet van Big Spotters Hill. Sloper Bottelier is begonnen met de sloop van delen van het Concertgebouw. Wel dient op 11 juli nog het hoger beroep, dat de vroegere stadsarchitect van Haarlem, wiek röling, tegen de sloop heeft ingesteld. Bewoners van de Lange Herenvest, Habrakenhof en Burgwal protesteren tegen de nieuwbouw van een hoog appartemen tencomplex aan de Lange Herenvest. Ze hebben zelfs een foto montage gemaakt, die laat zien hoe de omgeving eruitziet als het plan doorgaat. De gemeenteraad verstrekt geen bouwvergunning voor het ap partementencomplex aan de Lange Herenvest. De rechter moet eventueel beslissen. maurits haenen, sinds een maand directeur van het Neder lands Ballet Orkest, waarin het npo moet opgaan, kondigt aan dat het niet zeker is dat Haarlem de standplaats voor het nieu we orkest wordt. Dat veroorzaakt nogal wat commotie in muziekminnend Haarlem, dat dan waarschijnlijk geen eigen orkest meer in het voor dertig miljoen verbouwde Concert gebouw krijgt. Stedenbouwkundige riek bakker, door Haarlem aangetrok ken, kondigt aan dat een Oostelijke Randweg voor Haarlem een absolute levensvoorwaarde is. In verband met de gedeeltelijke sloop en renovatie van het Concertgebouw, heeft de Zaanse orgelbouwer Flentrop het Cavaillé-Coll-orgel gedemonteerd. Het orgel moet worden ge- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 201