restaureerd en de kas van het orgel moet z'n oorspronkelijke kleur weer terugkrijgen. Het St. Albans International Organ Festival in Engeland - te vergelijken met het Haarlemse Orgelfestival - heeft de Haarlemse componist en organist piet kee gevraagd een orgel werk voor het prestigieuze festival te componeren. io Ondanks protesten van ondernemersorganisaties geeft de ge meente Haarlem zichzelf twee procent korting als ze rekenin gen aan leveranciers binnen dertig dagen betaalt. Dat betekent dat elke leverancier aan de gemeente de kans loopt slechts 98 procent van de rekening betaald te krijgen. Haarlem is de eerste gemeente in Nederland met zo'n regel. 13 Projectontwikkelaar devco uit Duitsland komt met een plan voor de bebouwing van het Deo-terrein. devco wil het oude hoofdgebouw van het ziekenhuis aan de Maerten van Heems kerkstraat laten bestaan en de ingang in oude luister herstellen. 14 De Waag op de hoek van de Damstraat en Spaarne krijgt een nieuwe bestemming. De nieuwe uitbater, stefan de haan, wil er weer literaire bijeenkomsten organiseren. Hij kijkt daarbij terug naar de tijd dat coby schreijer er haar troubadours ont ving zoals BOUDEWIJN DE GROOT en RONNIE POTSDAMMER. In een woning aan de Schoterweg is een dode vrouw aange troffen. Ze heeft daar vier maanden dood gelegen. 19 Het historische provinciehuis van Noord-Holland aan de Paviljoenslaan is brandonveilig, zo constateert de Haarlemse brandweer. Er zijn beperkingen opgelegd in het gebruik en bepaalde ruimtes mogen voorlopig niet meer voor vergaderin gen worden gebruikt. 22 Mgr. jos punt is benoemd tot de nieuwe bisschop van Haar lem. Sinds het plotselinge overlijden van bisschop bomers, op 12 september 1998, had hij al het bisdom bestuurd. 24 De Hemafilialen in Haarlem en omgeving kampen vandaag met een tekort aan taarten. In de bakkerij in de Waarderpolder is 's nachts ingebroken en de inbrekers hebben daar een uitge breid taartengevecht gehouden. 26 De renovatie van het Haarlemse Concertgebouw kan door gaan, zo heeft het gerechtshof in Amsterdam beslist. Architect wiek röling verliest het hoger beroep tegen de sloop van de Kleine Zaal en het Tuinhuis, dat hij in de jaren zeventig en tachtig ontwierp. 27 De bouw van molen De Adriaan loopt een vertraging op van Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 202