schouwburg. Zijn plan omvat een nieuwe toneeltoren van 32 meter hoog met kantoren, een artiestenfoyer, kleedkamers en solistenkamers. 17 hfc Haarlem start de competitie tegen Cambuur in Leeu warden. Het wordt een ware veldslag: in de 58ste minuut raken twintig spelers met elkaar op het veld in gevecht. Haarlem krijgt vier gele kaarten, Cambuur twee rode en twee gele. Een van de Haarlemspelers, rogier koordes, krijgt later van de knvb een schorsing voor acht wedstrijden omdat hij Cambuur- -204- speler kenneth goudmijn tegen de vlakte sloeg. 20 Met zeven podia in de binnenstad viert Haarlem weer zijn inmiddels traditionele Haarlem Jazz. Het evenement trok een enorm aantal bezoekers en ook het weer zat mee. 23 Het hoogste punt wordt bereikt bij het nieuwe crematorium dat aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord wordt gebouwd. In april 2002 moet het gebouw worden opgeleverd. Verwacht wordt dat er gemiddeld zo'n 1050 crematies per jaar zullen worden uitgevoerd. 24 De gemeente Haarlem heeft 2,5 miljoen gulden van minister Van Boxtel gekregen om het centrum van de stad op te scho nen. Op een braakliggend bouwterrein aan het Delftplein in Haar lem-Noord vinden twee jongens een 80-millimeter granaat. Het Explosieven Opruiming Commando heeft de granaat nog dezelfde dag gedemonteerd en verwijderd. 25 De Haarlemse judoschool Kenamju mag op 10 november de eindronde organiseren van de Europa Cup voor clubteams. Dat heeft het congres van de Europese Judobond in Monaco besloten. 26 Tijdens een plechtige mis nemen de zusters van o.l. Vrouw van het Catharinaklooster aan de Rijksstraatweg afscheid van Haarlem. Sinds hun intrede in Haarlem verzorgden de zusters katholiek onderwijs. In 1930 openden ze een kleuterschooltje in Haarlem-Noord, in 1932 een lagere school en later ook nog een modevakschool. 27 Restaurant Dreefzicht aan de Fonteinlaan wordt verkocht aan de Amsterdamse horeca-magnaat j.w. van der linden en de Haagse belegger d.v. olij. Dreefzicht, vroeger de buitensocië teit van Trou moet Blycken, was van het Van der Valk-con cern. De definitieve koopakte wordt eind van dit jaar gepas seerd. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 204