Met een plechtige hoogmis in de kathedrale basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart wordt het 50-jarig bestaan van de interna tionaal vermaarde r.k. Koorschool St. Bavo gevierd. Vroeger was de koorschool, waar zingen en lesgeven worden gecombi neerd, ook internaat. De bekende ijzerhandel Giebels aan de Nassaulaan sluit per 1 november. Het bedrijf, dat in 2002 honderd jaar bestaat, gaat zich in een nieuw pand in de Waarderpolder concentreren op de levering aan de bouw en industrie. Door de komst van bouwmarkten is de levering aan particulieren steeds minder geworden. De gemeente Haarlem ziet af van de omstreden maatregel waarmee zij zichzelf voortaan 2 procent korting op te betalen rekeningen wilde geven. Er waren te veel bezwaren binnenge komen. hero wouters, oprichter van de Stichting Componisten van Overbodige Muziek meldt dat hij een opera over bill Clif ford, schepping van godfried bomans, heeft ontdekt. De opera is destijds geschreven door de Haarlemse componist en vriend van Bomans, jan mul en is ook enkele keren opgevoerd. De sloop van de Harmenjanswijk ofwel Thorbeckebuurt is begonnen. In 2006 moeten er 186 nieuwe woningen staan. Dat worden koop- en huurhuizen. Een deel van de oude bewoners keert daarin terug. Daklozen-'schaakmeester' nazeeh ziyadah neemt het in een schaaksimultaan op de Grote Markt op tegen negen tegen standers. Hij is een gevluchte Irakees. De simultaan maakt deel uit van het jubileumprogramma van Het Straatjournaal, dat in november z'n eerste lustrum viert. Feestartikelenwinkel Jan Monnikendam is uitgeroepen tot 'Beste winkel van Haarlem'. Een extra onderscheiding voor het bedrijf, dat dit jaar honderd jaar bestaat en ook al hofleveran cier werd. November Kroonprins willem Alexander en zijn verloofde maxima bren gen een bezoek aan Haarlem. Eerst worden ze op het provin ciehuis ontvangen door commissaris van de koningin jos van kemenade. Later ontvangt burgemeester jaap pop hen op het bordes van het stadhuis. Duizenden enthousiaste mensen zijn Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 208