op de Grote Markt samengestroomd. Ze zingen het paar toe onder leiding van koordirigent leny van schaik. In het stad huis bekijkt het verloofde paar het ontwerp voor de nieuwe Toneelschuur, waarbij joost swarte, de ontwerper, uitleg geeft. In de Gravenzaal wonen ze een vergadering van de Haarlemse Jongerenraad bij. Het college van b en w wil proberen het openluchtzwembad De Houtvaart te behouden. Er ligt een plan om het bad ingrij pend te restaureren en te moderniseren. Gekozen kan worden uit vier varianten. -209 Haarlems Straatjournaal viert deze maand zijn eerste lustrum. Eigenlijk slecht nieuws, want dat betekent ook dat er nog steeds te veel daklozen zijn. Om aan dat eerste lustrum aan dacht te schenken organiseert Het Straatjournaal tal van acti viteiten waaronder een symposium met als kernvraag hoe het daklozenprobleem kan worden opgelost. 2 De Haarlemse gevangenis De Koepel bestaat honderd jaar. In de nacht van 1 op 2 november 1901 werden in het holst van de nacht de eerste gevangenen aangevoerd. De kunstenaar peter hoogland krijgt de Jannie Sipkesprijs, een fraai bronzen beeldje, gemaakt door elja siepman-van den berg. De prijs is naar jannie sipkes genoemd vanwege haar bijdrage aan de oprichting van de Haarlemse kunstuitleen s.b.k. en haar grote verdiensten voor de Haarlemse beeldende kunstenaars. 3 Dankzij een motie van het Groenen-raadslid ben kal worden 4700 bomen in Haarlem voorlopig gered. De Groenen, maar ook de wijkraden en veel burgers hadden protest aangetekend tegen het voorstel om binnen tien jaar 4700 bomen in Haarlem te kappen. De bomenkap was onderdeel van een plan om te bezuinigen op het groen in de stad. Naast de indrukwekkende wandgraven in het mausoleum op de Algemene begraafplaats aan de Kleverlaan, is een onder gronds columbarium gebouwd. Deze bergplaats voor urnen is uniek in Haarlem. Het columbarium is ontworpen door stefan van der veldt. 5 Voor de zestiende keer is afgelopen weekeinde in Haarlem de jaarlijkse manifestatie Kunstlijn gehouden. Een groot aantal bezoekers kon behalve tentoonstellingen in de Vleeshal, de Vishal, de Waag en het Oude Slot in Heemstede, ook terecht bij talloze kunstenaars die hun atelier open hadden gesteld. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 209