let's have a drink' die ik nooit afsloeg want het was in die maand snik heet; dan gingen wij de eerste de beste tavern in en werd ik vergast op een ijskouden sherry cobler8t», mint jullip'0', brandy soda of claret cup, die heerlijk smaakte. Gorter had mij in zijn club geïntroduceerd, waar ik de liefhebbers o.a. een Generaal op het biljart klopte. De ochtenden bracht ik door in de Reading Rooms, waar ik zoowel de Noordelijke als de Zuidelijke couranten bestudeerde om mij eenigzints van den politieken toestand op de hoogte te stellen want als men daarin een volslagen vreemdeling is dan kan men aan de conversatie geen deelnemen, want mannen en vrouwen praten over politiek tot zelfs straatjongens, die handgemeen worden als zij het met elkander niet eens zijn. Ik raakte zoo doende vrij goed op de hoogte van de topics of the day en was ook ten gevolge van den omgang met Zuidelijken tegen de noordelijken en vond buitendien de personen uit de Zuidelijke Staten met wie ik in aanraking kwam veel aantrekkelijker dan de bewoners van New York. Baltimore is een beeldige stad en hare ligging aan de Chesapeak bekoorlijk. Buiten dien is zij beroemd om haar mooie vrouwen. Wij waren geheel ingepalmd door den omgang met jonge meisjes, die zoo geheel anders was als de stij ve conversatie in Amsterdam. Als wij visites maakten dan werd aan de bediende gevraagd of de meisjes te huis waren, maar nooit naar de mama's die ook nooit te voorschijn kwamen. Wij gingen ook met Arabella en Rebecca wandelen, visites maken bij haar vriendinnen, naar den banketbakker en 's avonds voeren wij vaak op de Chesapeak met andere jonge lieden. Wij hadden een dolle pret en Rebecca Williams en ik werden beste maatjes. Bailor kwam ons uit Washington bezoeken en hij liet mij zien dat hij in de Southern couranten als leading articles lange stukken met den titel van Direct trade geschreven had. Ik ging met Bailor eenige malen naar Washington en zag daar het Presidents House, waarvan men door een lange rechte laan op het congres gebouw ziet dat met zijn mooie breede trappen een grootsch geheel vormt. Ik hoorde van die trappen de vol gende aardigheid die wat schuin is. Toen Mrs Madison, de beeldschoone vrouw van den president der V.S. eens op de trappen van het Congress gebouw stond, keek de Engelsche ambassadeur in haar prachtigen boe zem, waarop zij hem vroeg 'what are you looking at?' en toen hij haar antwoordde 'I am looking down the Avenue Madame', hernam zij zeer gevat 'if you had looked a little further, my Lord, you would have seen the President's house'. Ik hoorde nog een ander aardig verhaal over twee negers. Toen de een vader geworden was liet hij aan een vriend raden of hij een zoon of eene dochter gekregen had. 'I guess it is a girl,' was het antwoord. 'No, it is not, Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 64