bruidspaar, maxima komt op bezoek om de tegels uit te zoe ken. 2 Kroonprins wii.lem Alexander en maximA geven elkaar het jawoord in de Beurs van Berlage in Amsterdam en sluiten ver volgens het kerkelijk huwelijk in de Nieuwe Kerk op de Dam. Een aantal inwoners van Haarlem, die in november veel met de organisatie van het bezoek van het paar aan Noord-Holland en Haarlem te maken hadden, woont het burgerlijk huwelijk bij. Sony Music sluit in Haarlem de Europese assemblage en dis tributie van cd's. Dat betekent gedwongen ontslag voor 290 werknemers. Volgens de directie is dit een direct gevolg van het illegaal kopiëren van cd's. 3 De burgemeester van Haarlems zusterstad Mutare in Zimbabwe blijkt sinds enkele maanden lid van de omstreden politieke partij van president mugabe. De stichting Haarlem- Mutare ziet in die overstap geen reden om de stedenband te herzien. 4 Mr. h.c. van der MijE (74) overleden. Hij was tussen i960 en 1990 directeur van Damiate Holding en Haarlems Dagblad/ IJmuider Courant. 5 Hoofdredactie en redactie zeggen het vertrouwen op in de directie van Haarlems Dagblad. Alle formele overleg is opge schort. Aanleiding is een rapport van een extern deskundige waarin wordt voorgesteld 60 van de 225 arbeidsplaatsen op de redactie te schrappen. 7 De toekomst voor theater/café/restaurant De Fietsznfabriek ziet er plotseling onzeker uit. De aankoop van het pand door de gemeente Haarlem, eerder dit jaar, was niet bedoeld om de Fietsznfabriek open te houden. De gemeente wil het pand ver huren, de Fietsznfabriek neemt daarbij geen voorkeurspositie in. De stichting De Houten Haarlemmer pleit voor een waardige bestemming van het voormalige restaurant Dreefzicht. Moge lijk een restaurant of een fitness centre, maar geen McDrive. 9 Met een paginagrote advertentie in het Haarlems Dagblad nodigt de Stichting De Hoeksteen Haarlemmers uit om dona teur te worden. De Hoeksteen is in eerste instantie opgezet om het gelijknamige kerkje aan de Raaks van de sloop te redden, evenals de hbs-a, op de hoek van de Raaks en de Zijlvest. 11 Met twee drijvende kranen is deze ochtend de nieuwe Catha- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 283