14 Vrienden, schrijvers en bekenden brengen in de Toneelschuur een eerbetoon aan de Haarlemse leraar, literatuurcriticus en literatuurvoorvechter wim vogel. Er wordt een speciale uitga ve gepresenteerd: 'Vogels Volière', waarin speciale gelegen- heidsbijdragen van diverse auteurs zijn gebundeld. 15 De Haarlemse molens De Adriaan, De Eenhoorn, De Hommel en de Vijfhuizer Molen staan in verband met de uitvaart van Prins claus in de rouwstand. De overleden prins was be schermheer van de Vereniging De Hollandsche Molen. Een rouwstand van een molen is te herkennen aan de onderste 295~ wiek, als deze op '25 minuten', ofwel vijf voor half twaalf is vastgezet. 18 De Haarlemse musicalschrijfster en amateuractrice martine faber en regisseur john kraay gaan een musical schrijven waarin de bloeiperiode van de Haarlemse lakenindustrie en de bierbrouwerij centraal staan. Eerder kwamen zij met andere musicals over Haarlem, zoals De Zwarte Tulp, Frans Hals en Het Haarlem Dossier. De nieuwe productie, gespeeld door Haarlemse amateurs, moet van 12 tot en met 15 juli 2003 wor den opgevoerd in de aula van de Schoterscholengemeenschap. 24 Wethouder mimi rietdijk metselt de eerste voegen voor de res tauratie van de Schoterburcht, het vroegere Buitengasthuis. Hier wordt het nieuwe museum 'het Pest- en Dolhuys' geves tigd, dat op 1 januari 2004 open moet gaan. 25 Commissaris van de Koningin h. borghouts opent het ver nieuwde Teylers Museum, waarmee een verbouwing van negen jaar wordt afgesloten. Er is onder meer een tweede moderne vleugel en een museumwinkel bijgekomen. De minaret van de nieuw te bouwen Marokkaanse Arrahman moskee aan de Zoetestraat wordt volgens de raadscommissie stedelijke ontwikkeling te hoog. Eerder vond het college van b en w dat de nieuwbouw mocht doorgaan ondanks bezwaren van omwonenden. Ook de Rijksdienst voor de Monumenten zorg liet zich positief uit over het bouwplan. De Nederlandse Israëlitische Gemeente Haarlem heeft zijn archief voor het publiek opengesteld. Het is ondergebracht bij de Archiefdienst voor Kennemerland, waar het voor iedereen toegankelijk is. 28 In de Gravenzaal van het stadhuis zijn aan de musicus ton hartsuiker en de amateurfilmer huub bervoets de Hogenbijl- prijzen 2002 uitgereikt. De winnaars kregen een beeldje en een KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 297