toernooi voor jeugdteams uit binnen- en buitenland, kreeg een derde prijs, evenals het Kwartiermakersfestival, ook uit Haar lem. Het laatste is een meerdaags festival dat de integratie in de maatschappij beoogt van mensen die in hun leven te maken hebben gehad met psychische problemen. 14 Als reactie op het verzet van buurtbewoners demonstreren direct na het vrijdaggebed zo'n tweehonderd Turkse moslims bij de hoofdingang van het Reinaldapark, waar zij hun moskee Selimiye willen bouwen. De actie wordt door hen gezien als het symbolische startsein voor de bouw. 16 De St. Josephkerk in de Jansstraat blaast de Mariaverering nieuw leven in. Het beeldje Maria van Haarlem, aan wie bij zondere gaven worden toegekend, wordt dan in processie door de kerk gedragen. Het beeldje is 500 jaar oud en stond oor spronkelijk in de Waalse kerk. 17 ellen siebert, directeur van het abc Architectuurcentrum, wint de Olifant 2004, de jaarlijkse kunst- en cultuurprijs van Haarlems Dagblad. Voor de prijs wordt een aantal mensen of instellingen genomineerd en de lezers van de krant maken daaruit hun keuze. 18 Het Haarlems Monumentale Bomenboek wordt gepresen teerd. Deskundigen van de Bomenstichting hebben daarin 137 bomen uit Haarlem opgenomen die landelijk monumentaal worden genoemd, zoals de treurbeuk op het Prinsenhof en de rode beuk aan het Staten Bolwerk bij de villa waar vroeger de Raad van Arbeid gevestigd was. Verder werden er 632 gemeen telijk monumentale bomen geteld. 19 Het boek De Heilige Landen en De Kamp; wonen en werken aan de vroegere zuidrand van Haarlem verschijnt bij de expo sitie die van 19 mei t/m 29 augustus in het abc Architectuur centrum wordt gehouden. Het is uitgegeven door de Histo rische Werkgroep van de Vereniging Haerlem. 21 Het eerste huwelijk in molen De Adriaan wordt voltrokken. Het bruidspaar piet van der bleek (57) en maria caramarov (35) bijt de spits af. De molen, een replica van de oude afge brande molen uit 1779, is de vierde plek waar in Haarlem getrouwd kan worden. Behalve in de Gravenzaal en de Librije van het stadhuis kan het burgerlijk huwelijk ook worden vol trokken in de Evangelisch-Lutherse Kerk in de Witte Heren- straat 23 De 21-jarige Haarlemse lindsay pronk, de Nederlandse Miss KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 241