Voorts heeft de werkgroep gezorgd voor speurtochten, bouw- en kleur platen, die tijdens de zomeropenstelling van de Hoofdwacht zijn uitge deeld en voor het onderwijs werden gebruikt. De werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Maria van Vlijmen Haarlemse dwarsverbindingen Het afgelopen jaar is verder gewerkt aan de serie folders met foto's en tekst, en een fiets- en wandelkaart, over de Haarlemse dwarsverbindin- 177— gen en werd de folder Het fan Gijzenpad voltooid. Haarlem is een langgerekte stad, gebouwd op een aantal strandwallen, die noord-zuid gelegen zijn. Deze ligging bepaalde de ontwikkeling van de stad, in samenhang met de verbindingswegen naar Noord- en Zuid- Holland. Met de dwarsverbindingen worden de oost-west routes bedoeld, die eeuwenlang voor het verkeer van mensen en goederen zijn gebruikt, tussen de duinstreek in het westen en de veengebieden in het oosten van Haarlem. En deze wegen bestaan nog steeds, zowel in als buiten de stad. Het zijn tegenwoordig deels gangbare verbindingen, maar ook deels op te vatten als recreatieve fiets- en wandelroutes. De werkgroep bestudeert de routes, zowel landschappelijk als steden bouwkundig, en brengt er voor algemeen gebruik een serie folders over uit. Tot nu toe zijn naast de al eerder genoemde nog twee van deze fol ders verschenen, namelijk Het Brouwerspad en Het Parkenpad. In sep tember 2006 is begonnen aan de vierde route, Het Slaperdijkpad, waar van de verschijning in april/mei 2007 is gepland. Bezwaarschrift Een andere activiteit is het nauwlettend in de gaten houden wat er in de stad gebeurt op het gebied van parken en groenaanleg. In verband daar mee heeft de Vereniging Haerlem bezwaar gemaakt tegen de verdwijning van een waterloop, een oorspronkelijke, later vergraven, duinrel Wild hoef (waterafvoer) aan de rand van het Pim Muiier Sportpark en de ver dere verregaande inkrimping van het groen binnen dit gebied (gelegen aan de westzijde van de Randweg), bij de plannen voor de nieuwe opzet. Behalve als sportaccommodatie, dient het sportpark ook als groenvoor ziening voor de wijk De Krim. Nieuwe voorzitter De werkgroep bestaat sinds 2003 en is in het leven geroepen door Wim de Wagt, die na negen jaar bestuurslid geweest te zijn van de Vereniging JAARVERSLAG VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 179