Hoewel aan het exterieur van de kerk niet veel veranderd mocht worden zijn er toch een paar belangrijke wijzigingen gekomen. Zo zijn de kleine halve hekjes bij de entree vervangen door hoge hek ken zodat 's avonds niet meer de grote poortdeuren dicht hoeven. Zo kan men naar de Jansplaats kijken en de mooie gaslantaarns zien branden. Om verschillende redenen is ook de oude toegang tot de kerk vanaf het Schapenplein weer open gemaakt. Ten eerste was dit om het pleintje bij de kerk te betrekken en ten tweede om te voldoen aan de eis van de brandweer voor een tweede vluchtweg. Er zijn luikdeuren gemaakt omdat de Rijksdienst voor Monumentenzorg het besloten karakter van de kerk wilde behouden. Maar voor de functie die de kerk nu heeft is een meer open karakter belangrijk. Als compromis is ook een glaspui aangebracht, 's Avonds gaan de luikdeuren dicht en overdag staan ze open en zie je de glaspui. De bijgebouwtjes zoals de kosterswoning, de sacristie en het brandspuithuis annex berging kregen allen een andere functie. Zo werd de oude receptie en de vroegere directeurskamer bij elkaar getrokken om een garderoberuimte te maken. De receptie zit nu in de Van Assendelftkapel en de voormalige studiezaal is nu het Archiefcafé. De bestaande toilettengroep is uitgebreid door het scheidingsmuurtje tussen de gang en de voormalige studiezaal te Weer open te breken uitgang naar het Schapenplein. De nieuwe uitgang via het Schapenplein. 182 JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 184