Rooy gaat onder meer de relatie met de redactie van het Jaarboek onderhouden, Theo van der Vlugt gaat zich bezighouden met pr- zaken en Marius Vis is als vice-voorzitter belast met de ledenwer ving. Marjorie Vroom-Mos werd benoemd voor een tweede periode als bestuurslid. Zij blijft verantwoordelijk voor de werkgroep Jeugd. Na afloop van de vergadering verzorgde mevrouw Alice Neder- koorn een lezing over 'Vier eeuwen Lutheranen in Haarlem' De Jaarexcursie ging op 6 oktober naar Bergen op Zoom. De belangstelling voor deze wederom door Michiel Kersten georgani seerde excursie was zoals altijd heel groot; 54 deelnemers bezoch ten onder leiding van deskundige gidsen enkele bijzondere gebou wen, zoals het Markiezenhof, de Gevangenpoort en de Sint Gertrudiskerk. Het mooie weer stelde het gezelschap in staat ook het bruisende terrasleven op de Grote Markt te leren kennen. Er vonden in 2007 weer vele lezingen en excursies plaats: Op 15 januari gaf Piet van der Ham een lezing met de naam Ont dekkingstocht in het eigenzinnige dorp Vogelenzang. Michiel Kersten verzorgde op 10 februari een lezing met rondlei ding over de, mede door hem samengestelde, tentoonstelling Nico- laes Berchem, In het licht van Italië. Op 31 maart gaf Michiel Plomp een lezing over Linnaeus in het kader van de door hem samengestelde tentoonstelling Bloemen onder de Loep. Hommage aan Linnaeus. Bestuurslid Maria van Vlijmen hield op 24 april een lezing over het thema Haarlemse huiskamers; café en kroeg naar aanleiding van het verschijnen van haar boek 'Haarlemse huiskamers, cafés, men sen en hun verhalen'. De traditionele Luilakwandeling vond op 26 mei plaats onder lei ding van Mieke Wilmink in Landgoed Leyduin. Op 4 september werden we rondgeleid door het Noord-Hollands Archief, het voormalige gemeentearchief, aan de Jansstraat. Op 15 september bezochten we Kasteel De Keukenhof in Lisse. Frank Suurenbroek verzorgde op 13 november een lezing met de titel (On)begrensd land. De verandering van de stadsrand van Haarlem. De vereniging verleende op 29 november haar medewerking aan de Erfgoednacht Haarlem. De Hoofdwacht was ooit in gebruik als woonhuis bij Dirk Coornhert. De bestuursleden Michiel Kersten en Theo van der Vlugt verzorgden die avond een aantal lezingen over Coornhert. De groep Living History van de Doopsgezinde Ge meente lieten hem opnieuw tot leven komen. JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 232