De Klankbordgroep Groenstructuurplan is een overleg over de groene hoofdstructuur van de stad, en houdt zich ook bezig met de beplanting van bomen en andere groenaanleg. Daarnaast startte de deelname aan de Klankbordgroep Haarlem merhout. Op 26 september 2007 organiseerde de gemeente Haarlem een symposium, onder de titel 'Wat maakt de hout de Hout', om met een divers gezelschap van gemeente, betrokkenen en deskundi gen een toekomstbeeld voor de Hout te ontwikkelen. De Klank bordgroep Haarlemmerhout, inmiddels actief, is hier uit voortgeko men. De werkgroep Parken en Groen bestaat uit Willy Beunke, Rob bert Blom, Joost Post en Maria van Vlijmen, voorzitter. Stichting Geveltekens - SGVH Bijdrage van Martin Busker Het bestuur van de stichting bestond gedurende 2007 uit mevr. C.J. van Valkenburg (secretaris) en de heren M.J. Busker (voorzitter), H. Michels (penningmeester), R. Rodenburg en de heer A.G. Fik- kerman (adviseur). In 2008 zal een afgevaardigde van het bestuur van de Vereniging Haerlem toetreden als contactpersoon en onze vergaderingen bijwonen. Ondanks dat 2007 een heel productief jaar is geweest (er zijn dit jaar maar liefst 23 gevelstenen geplaatst of gerestaureerd/gepoly chromeerd) kunnen we toch niet helemaal tevreden zijn. Net als in 2006 is het niet gelukt de nieuwe gevelsteen wandeling met daaraan gekoppeld het kaart/kwartetspel uit te brengen. Maar hopelijk zal het in het jaar van de Cultuur 2008 toch echt gaan lukken. In 2005 kwam landelijk de tendens op gang om gebouwen niet alleen als een doos of blok neer te zetten maar om de architectuur weer te laten spreken door meer aandacht aan de nieuwbouw te schenken. Ook mag er weer iets extra's worden toegevoegd. Gebouwen worden speelser, men gebruikt meer verschillende materialen en er worden zo nu en dan ook nieuwe gevelstenen in nieuwbouw geplaatst. Dit jaar zijn in de Slachthuisstraat in een nieuwbouwcomplex twaalf gevelstenen en twee tekststenen geplaatst en in de Korte Begijnestraat 18 t/m 36 is één bestaande en één nieuwe gevelsteen gezet. Verder zijn er in bestaande woningen vier nieuwe gevelste nen geplaatst nl in de Berkheydestraat 17, Korte Spaarne 19, Papen- torenvest 2 en Scheepmakersdijk 2. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 243