plex en de eventuele functiewijziging van de stadsschouwburg, de herbouw van De Adriaan, een uitvoerige ledenenquête, het organi seren van periodiek overleg met de zusterverenigingen en wijkra den, het maken van een website van de vereniging, het vervangen van ledenconvocaties door Nieuwsbrieven, etc. In 2001 organiseerde Wim de viering van het honderdjarig bestaan van de vereniging met als hoogtepunten het Haarlems con cert in de Grote Kerk met meer dan duizend aanwezigen, de speci ale bijlage bij het Haarlems Dagblad, het cadeau aan de stad in de vorm van herstel van oude gevelstenen en de Koninklijke Erepen ning, die de vereniging mocht ontvangen. Wim heeft in deze jaren de Vereniging een positie en autoriteit gegeven in de Haarlemse samenleving en bewerkt dat 'Haerlem' invloed kreeg op de plannen voor de stad en het historische erfgoed. Bij zijn afscheid uit het bestuur in 2002 werd hij terecht onderscheiden met het lidmaat schap van verdienste, een instituut waarmee de vereniging zuinig is. Deze opsomming van werkzaamheden voor 'Haerlem' zou doen denken dat dit wel het grootste deel van zijn vrije tijd zou vullen, maar behalve voor de Vereniging was hij ook actief voor Ons Bloe- mendaal (penningmeester, schenking voor herbouw prieeltje in park Elswout, index op tijdschrift, actie voor behoud landgoed Lin- denheuvel, artikelen in blad van Ons Bloemendaal, restauratie dakruiter Hartenlustschool, p.r. voor Stichting Bloemendaals Duin en Daal 1907-2007, etc.), was hij voorzitter van het Hogenbijl-fonds, voorzitter van de Stichting Beeldverhaal Nederland, bestuurslid van de Stichting Vrienden van Nieuw Unicum in Zandvoort, (bestuurs-)lid van de Rotaryclub Bloemendaal, lid van de Raad van Advies Centrum voor Communicatie en Journalistiek bij de Hoge school Utrecht en voorzitter van de Raad van Advies van Publistat Mediaonderzoek. Deze laatste functies sloten aan bij zijn eigenlijke werk. Na de Hartenlust mavo en enkele jaren bij Bureau Wamsteker in Amster dam begon hij in 1968, hij was toen 21 jaar, aan een loopbaan in de journalistiek - o.a. als streekredacteur bij Haarlems Dagblad. In die tijd was hij ook actief bij de Haarlemse Ziekenomroep en Radio Mignon. In 1973 ging hij over naar communicatie. Van 1973 tot 1978 was hij adviseur/adjunct-directeur van het Haagse bureau Wegman en in 1978 richtte hij een eigen communicatieadviesbureau op, het nog bestaande bureau Van Luyken Communicatie Adviseurs aan de Schipholpoort, waar de voorbijganger deze naam hoog boven de weg op het gebouw ziet. De basis voor dit bedrijf werd gelegd in JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 264