1978 in het Bloemendaalse Sparrenheuvel, waar ook een paar ande re aanverwante bedrijven waren gevestigd. Het Bureau Van Luyken was vele jaren het grote voorbeeld voor de professionaliteit in dit jonge vakgebied. Het gaf communicatie een plaats in een samenle ving waar openheid vanzelfsprekend werd en de mondigheid van de burgers een factor om rekening mee te houden. Gedurende dertien jaar was Bureau Van Luyken op Sparrenheu vel gevestigd, een periode waarop Wim met genoegen terugkeek. In de eerste plaats door de bevriende collega's in dit fraaie gebouw en ook door zijn werk in die jaren voor de Regionale Omroep Kenne- merland, waarvoor bij veel werk verzette. In december 1991 ver huisde het Bureau, met inmiddels 38 medewerkers naar het reeds genoemde gebouw aan de Schipholpoort. Enkele jaren later werk ten er 54 personen in vier vestigingen (Haarlem, Den Bosch, Brus sel en Amsterdam). Zijn collega's in het communicatievak spraken bij de begrafenis over Wims 'Fingerspitzengefühl' voor communica tie, zijn snel tot de kern kunnen doordringen en het gemak waar mee hij zijn opdrachtgevers kon overtuigen dat zijn advies het juiste advies was. Hij was ook de eerste die het advies en de uitvoe ring gescheiden hield en zich inzette voor de professionalisering van het onderwijs in dit vakgebied. Het voorzitterschap (1993-1996) van het Nederlands Genootschap voor Public Relations was in dit verband een van Wims wapenfeiten want onder dit voorzitterschap kwam de Beroepsvereniging voor Communicatie tot stand (later Logeion). In het Haarlemse was hij in die jaren betrokken bij de Stichting Haarlem Promotie en speelde hij een rol bij de oprichting van Radio Haarlem en het Architectuur- en Bouwhistorisch Cen trum. In 1998 besloot hij afscheid te nemen van zijn eigen Bureau Van Luyken en zijn aandeel daarin te verkopen. Maar als 'kleine zelf standige' pakte hij direct en met succes het werk weer op vanuit zijn woonhuis, de riante igde-eeuwse villa Overbeek te Bloemen- daal. In 2005 richtte hij met andere partners nog een maatschap op voor second opinion bij management- en organisatievraagstukken. Van 1998 tot 2002 is Wim van Luijken 'in de politiek' gegaan, niet met de bedoeling daarin een nieuwe loopbaan te starten, maar uit onvrede met het gebrek aan beleid en visie van het Bloemen daalse gemeentebestuur en met name van de vvd aldaar. Hij stond in 1997 aan de basis van de partij Liberaal Bloemendaal, werd lid van de gemeenteraad en fractievoorzitter en leidde deze partij met een vloed aan ideeën, ideeën die duidelijk niet de gebaande wegen NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 265