Kroniek Januari 1 De Koninklijke hfc moet het in een sportieve wedstrijd afleggen tegen de oud-internationals. De Oranjeveteranen winnen met 3-1. Voor Oranje scoorden Aron Winter, Rob Witschge en Orlando Trustfull. Olivier Koelemij redt de eer voor hfc. De Haarlemse 'denktank' De Stekker ontwerpt een ondergronds winkelcentrum pal onder het Verwulft van vier verdiepingen. Dat is inclusief een station waar de bussen en wellicht later de trams van de Zuidtangent de passagiers af- en aanvoeren. Het is slechts een 'praat-idee', maar volgens de initiatiefnemers architect thijs assel- bergs, industrieel ontwerper arjan karssens en marnix tave- nier moet het haalbaar zijn. Bisschop j. punt besluit het hele bisdom Haarlem toe te wijden aan de heilige maagd maria. Dat betekent dat voor het bisdom de bij zondere bescherming van maria wordt gevraagd. 2 Na een jaar op en neer reizen tussen Heemskerk en Haarlem komt burgemeester bernt Schneiders in Haarlem wonen. Hij heeft een huis gekocht aan het Westerhoutpark. Haarlem kent geen ambts woning voor de burgemeester en draagt ook niet financieel bij voor huisvesting van de burgervader. Politici en personeel van de Provincie Noord-Holland verzinnen een list om aandacht te vragen voor wat de provincie allemaal voor de burgers doet. Ze gaan als pseudo actiegroep 'Wij weten Nix' de barricade op bij het provinciehuis. Gedeputeerde ton hooijmaij- ers (vvd) spreekt de 'actievoerders' via een hoogwerker toe. 6 Beeldend kunstenaar jules chapon op 92-jarige leeftijd in Frank rijk overleden. Hij ging daar in de jaren '70 wonen en werken, cha pon was een van de oprichters van de Haarlemse kunstenaarsver eniging De Groep. In Haarlem opende hij in 1956 Galerie Espace, die nu in Amsterdam is gevestigd. Hij was medeoprichter van woningbouwvereniging Tuinwijk, de woonwijk die gebouwd is architect j.b.van loghem. KO VAN LEEUWEN 276

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 278