Leidsevaart moeten circa 200 woningen komen, bedrijfsruimten en plaatsen voor tien woonwagens. Daarvoor moet de huidige bebou wing worden gesloopt. Dat blijkt uit het gepresenteerde Steden bouwkundig Programma van Eisen van de gemeente. Het nzh- museum mag blijven in de ruimte die het er nu heeft. 26 Zo'n zestig 18de eeuwse schilderijen uit de collectie van het Frans Halsmuseum zijn in langdurig bruikleen gegeven aan het Rijksmu seum Twenthe. Het Frans Halsmuseum wil zich vooral richten op de 16de en 17de eeuwse schilderkunst uit Haarlem. Zanger boudewijn de groot (62) komt met zijn nieuwe cd 'Lage Landen' op nummer één van de Top 100 binnen. Hij is daarmee de oudste Nederlandse artiest die ooit deze plaats heeft bereikt. 27 Met de sluiting van de bakkerij en winkel van corrie lemmers verliest Spaarndam zijn enige warme bakker. De bakkerij had te weinig klanten om ervan te kunnen bestaan. 30 De Fiscale opsporingsdienst Fiod-ECD en de politie vallen een clan destiene drugsfabriek in de Waarderpolder binnen. Drie Haarlem mers (26, 28 en 42 jaar oud) worden opgepakt. De xtc-fabriek is waarschijnlijk het grootste drugslaboratorium dat ooit in Nederland werd opgespoord. Februari 5 Het Mendelcollege maakt bekend dat er een nieuwe vleugel komt bij het schoolgebouw aan de Pim Mulierlaan. Architect ton voets kiest in zijn voorlopig ontwerp voor een golvende achtergevel. De bouw moet in de tweede helft van dit jaar beginnen en rond kerst mis 2008 klaar zijn. 7 De gemeente Haarlem werkt verder aan de zogenoemde Rode Loper, een fietsroute van zuid naar noord en omgekeerd door de binnenstad. De route wordt tweerichtingsverkeer voor fietsers door de Kruisweg, Kruisstraat en Smedestraat. Het busverkeer zal dan van die route door de stad verdwijnen. Voor de Jansstraat wordt fietsverkeer ontmoedigd. Een en ander blijkt uit de nota Uitvoe ringsprogramma f ietsinfrastructuur. 8 De Emmabrug uit 1902 over de Leidsevaart bij de kathedrale basi liek St. Bavo zal worden gesloopt. De aanleg van een nieuwe brug zal ongeveer een half jaar in beslag nemen. De nieuwe brug gaat op de oude lijken en krijgt ook de leuningen van de oude Emmabrug. De gemeenteraad gaat unaniem akkoord met de huisvesting van ambtenaren in het centrum van Haarlem. Daarmee is de nieuw- kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 281