uiterst gedetailleerd het grondgebruik van de overgangsgebieden tussen stad en platteland rond Haarlem in kaart gebracht, suuren- broek promoveerde daarop aan de Vrije Universiteit in Amster dam. Juni 2 De vermaarde stripwinkel De Jacobijn van ron braakman sluit na 34 jaar. Een opvolger is er niet voor de unieke winkel in de Jacobij- nestraat, waar behalve bestsellers als Kuifje, Asterix, Suske en Wiske ook een reusachtig aantal minder bekende stripboeken en stripaccessoires werden verkocht. 6 andries heyboer (54) overleden. Evenals zijn vader anton had andries heyboer bohémien-achtige trekken. Hij ging vaak gebukt onder zware psychoses en had een alcoholprobleem. Hij maakte voornamelijk expressionistische werken en zoals hij zelf zei: ik maak geen plaatjes die het oog van de toeschouwer strelen. Het New York Radio Festival onderscheidt jeugdboekenschrijver bies van ede met een zilveren medaille voor zijn hoorspel 'De ran den van de nachtwacht', dat in zes talen werd vertaald, van ede schreef het in opdracht van de Wereldomroep. 7 Officiële opening van het vernieuwde Noord-Hollands Archief in de daarvoor verbouwde Janskerk. Ter gelegenheid daarvan ver schijnt het boek Van Commanderij van Sint-Jan tot Noord-Hol lands Archief, waarin wim cerutti de geschiedenis van Haarlems oudste kerk heeft vastgelegd. 11 Conservator floris mulder van het museum Pest- en Dolhuys is de winnaar van de Olifant 2007, de cultuurprijs van Haarlems Dag- blad/IJmuider Courant. De lezers hebben bij de toekenning, waar voor vijf nominaties zijn, een belangrijke stem. 12 Het college van b en w besluit dat de straat die naar de nieuwe moskee in het Reinaldapark leidt, de naam Minaretstraat krijgt. Minaret is de benaming van de slanke ronde toren bij de moskee. 14 Op een trainingsveld van de koninklijke hfc aan de Span jaardslaan wordt kunstgras aangelegd. Na 128 jaar voetballen op natuurgras stapt de koninklijke over op een kunstgrasmat, die door de gemeente Haarlem wordt aangelegd. 18 De befaamde Haarlemse loden beeldengroep van de iöde-eeuwse Romeinse beeldhouwer en metaalgieter francesco righetti wordt aan het Rijksmuseum geschonken. De uiterst kwetsbare beel dengroep stond in de tuin van het provinciehuis, Paviljoen Welgele- 288 jaarboek haerlem 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 290