Juli 3 Het Haarlemse psychiatriemuseum Pest- en Dolhuys wordt als een van de beste nieuwe musea in ons land aangemerkt. Dat blijkt uit een test van het Historisch Nieuwsblad. Het Haarlemse museum scoorde een negen-min. Uit de nieuwe historische canon van nederland is laurens jans- zoon Coster geschrapt, coster (1370-1440) werd vooral in Haar lem lange tijd gezien als de uitvinder van de boekdrukkunst. Dis cussies daarover zijn al eeuwen gaande. Hij is in de canon vervangen door constantijn huygens, dichter, geleerde en com ponist (1596-1687). 5 De nieuwe fietsbrug naast het Keggeviaduct wordt in gebruik geno men. Het fietspad voert de fietser over het spoor en de Amsterdam se vaart heen. Door het nieuwe pad kwam een extra rijstrook vrij voor het autoverkeer, wat een verbetering betekent voor de bereik baarheid van de Waarderpolder. 6 douwe terpstra, 28 jaar lang chauffeur van de burgemeester, neemt afscheid, terpstra reed in die periode vier burgemeesters van Haarlem, jan reehorst, elisabeth schmitz, jaap pop en Koffiehuis Willem van willem en jet koers aan de Kennemer- straat in Haarlem-Noord sluit na 35 jaar. In het vermaarde koffie huis kon worden ontbeten, geluncht en geborreld. Al om zeven uur 's morgens kon er dagelijks worden ontbeten. 11 Teylers Museum biedt via de website www.teylersmuseum.nl voor taan een audiovisuele rondleiding aan, als voorbereiding op een museumbezoek. Die rondleiding, die de bezoeker langs de hoogte punten van het museum leidt, kan gratis worden gedownload. 12 jaap lampe, directeur van de Philharmonie en de Stadsschouw burg, viert het bereiken van het hoogste punt bij de verbouwing van het theater door langs de voorgevel af te dalen. Hij wordt bij dat abseilen begeleid door PvdA gemeenteraadslid stan katee. 13 Vandalen gooiden in de nacht van 12 op 13 juli ramen in van de Turkse moskee Selimiye die bij de Prins Bernhardtlaan in aanbouw is en bij de Marokkaanse moskee Schalkwijk aan het Spijkerboor pad. Beide gebedshuizen zijn ook beklad met Nazi-symbolen, racistische leuzen en het Keltische White Power logo. 16 Bij de restauratie van het provinciehuis in Haarlem is een verbor gen keuken met een oude broodoven, die nog in tact is, tevoor schijn gekomen. De oven stamt uit de 18de eeuw. De provincie BERNT SCHNEIDERS. JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 292