burgemeester legde uit dat de gemeente nauwelijks mogelijkheden heeft om de leegstand en verloedering van de Brinkmannpassage tegen te gaan. De Haarlemse judoka's ruben houkes en guillaume elmont worden in het centrum van Haarlem gehuldigd. Zij rijden in een open auto door de binnenstad naar de Grote Markt. Burgemeester Schneiders belooft hen de Penning van Verdienste van de stad Haarlem. De penningen moeten nog geslagen worden, houkes won op de wereldkampioenschappen in Rio de Janeiro goud in de lichtste gewichtsklasse; elmont kreeg brons in de categorie tot 81 kilo. Dankzij de inzet van autobussen, die op aardgas rijden, is de lucht in Haarlem het afgelopen jaar een stuk schoner geworden. Dat blijkt uit metingen die de gemeente heeft laten uitvoeren. De gemeente spreekt van een spectaculaire verbetering en verwacht een positief effect op de gezondheid van de Haarlemmers. De Haarlemse Basketball Week wordt voor de toekomst gered door de Amsterdamse zakenman roel pieper. Sportief was de Bas ketball Week een succes, maar op een begroting van 450.000 euro was er een tekort van 250.000 euro. De naam van de komende edi tie wordt veranderd in Amsterdam-Haarlem Basketball Week. Wethouder jan nieuwenburg opent het Paradijshofje, geen echt hofje, maar wel het grootste Wonen-boven-winkelsproject in Haar lem. Veelal verwaarloosde bovenwoningen aan de Kleine Hout straat, Anegang en Schagchelstraat werden omgetoverd tot twaalf moderne appartementen. Achthonderd jeugdsporters uit de groepen 7 en 8 van de Haarlemse basisscholen weten zich al jumpend een plaats te veroveren in het Guiness Boek of Records. Het oude record stond op 749 Rotter damse kinderen. De Amsterdamse organist lubbert gnodde wint het César Franck Concours in de Haarlemse Kathedraal St. Bavo. Dat gebeurt over tuigend, want ook de publieksprijs is voor hem. In de jury zat onder meer de wereldberoemde organiste Marie-Claire Alain. Het orgel concours is het enige ter wereld dat gewijd is aan composities van de Franse componist césar franck (1822-1890). In de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 stort een inpandig rook kanaal in van een flatgebouw aan de Leonard Springerlaan. Bewo ners worden opgevangen in het nieuwe Reinaldahuis. Het rookka naal was al lang buiten gebruik. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 297