Maar hij was niet alleen een beroemd kunstenar maar ook een man met nukken. Dat gedrag zorgde voor veel onrust. Het leverde bovendien allerlei anecdotes op, die Pieter Saakes in zijn artikel heeft verwerkt. Zo is de afgedrukte briefwisseling tussen Verwey en burgemeester Ree horst over een mogelijk ereburgerschap en de schenking van een por tret van Koningin Juliana ronduit vermakelijk. Een minder bekende schilder is de ïgde-ceuwer Cornelis Lieste. Anton Erftemeijer verzorgt de allereerste kunsthistorische publicatie over deze vergeten schilder. Daarnaast bestaat er over Lieste een hand geschreven levensgeschiedenis door mr. H. Gerlings. Deze tekst is in tegraal opgenomen. Hoe ontstond in de 15de eeuw een klooster? Wat was daarvoor nodig en wie nam het initiatief? Het goed gedocumenteeerde artikel van Kees Kuiken gaat over de oprichting en het functioneren van het klooster Porta Celi te Heemstede. Twee Haarlemse priesters waren daar nauw bij betrokken. En verder vindt u in dit jaarboek nog twee artikelen over de restau ratie van het koepeltje Eindenhout, het huis Spaarne 11, de regentenka mer in de Janskliniek en de gebruikelijke rubrieken zoals de kroniek van Haarlem, de bibliografie en de jaarverslagen. Als nieuw lid van de redactie verwelkomen wij dr. Paul Knevel, die als docent verbonden is aan de Universiteit van Amsterdam. Bijdragen voor het volgende Jaarboek ziet de redactie met belang stelling tegemoet. Zij moeten uiterlijk 15 oktober 2010 in bezit zijn van de redactiesecretaris, p/a Archiefdienst voor Kennemerland, Jans straat 40,2011 rx Haarlem. A.G. van der Steur, voorzitter M.L. Pop-Jansen, redactiesecretaris P. Knevel K. van Leeuwen P. de Rooy B.C. Sliggers J.J.Temminck DE REDACTIE HAERLEM JAARBOEK 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 10