debrand nog andere gevoelens omtrent Suze heeft dan die van protec tie. Bekende Haarlemsche figuren uit onzen levenstijd, wier overgroo- te hartelijkheid omtrent jonge dames, sommigen deden lachen, ande ren aanstoot geven, waren o.m. Mr. Tielenius Kruythof, Secretaris der Gemeente Haarlem, wonende aan de Krocht, Piet Huët, 'gequalificeerd collecteur der Staatsloterij', die een zeer oud huis in de Barteljoris- straat bewoonde, zooals men er ook een vond in de Warmoesstraat op de plaats waar nu een hofje staat. (Het was van een ouderen stijl dan die van de huizen met de trapgevels). En ook Notaris Merens, wonende aan de Nieuwe Gracht. Als eerstgenoemde een jonge schoone op zijn weg ontmoette, deed Z.ED. in eerbetuiging niet onder voor een krijgsman, die een generaal tegenkwam. Eerst aankijken, vervolgens front maken tot de bewonderde dame voorbij kwam, om ten slotte, volkomen naar hare richting toegewend, haar na te oogen. Deze laatste manoeuvre kwam bij den soldaat natuurlijk niet voor. In het laatste stukje uit de litterarische Fantasiën en Kritieken 2de deel van Conrad Busken Huët, die te Haarlem als journalist aan de Op rechte Haarlemsche Courant werkzaam is geweest en als predikant der Waalsche Gemeente eenige vermaardheid genoot, komt een vergelij king voor van Hildebrand met Multatuli. Busken Huët heeft in ge noemd stukje vele goede woorden over voor Hildebrand, zoo mooi, dat het wel door niemand ondernomen zal worden, het deze krachtigen De muziekvereniging Harmonie van de Hollandsche Spoor weg Maatschappij in 1901. Links het Hofje van Oorschot. (Foto, collectie Noord-Hol lands Archief) ARENT BROEKMEIJER 115

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 117