van Medemblik. De familie verspreidde zich in de loop der tijden over de kop van Noord-Holland: de naam London komt/kwam voor in Hoorn, Enkhuizen, Schagen, Campen, den Helder, en later onder meer in Haarlem, Monnicken- dam, Hilversum, den Haag, Utrecht en Beusichem. 2. Haerlemjaarboek 1970. Zie ook P.J. Roos e.a., 60jaar schoonheidscommissie in Haarlem, p.19, Haarlem 1989, deel 20 uit de serie Haarlemse Miniaturen. 3. Vakblad voor de bouwambachten, 1919: J. London bouwt in Hilversum een com plex van 60 arbeiderswoningen aan Boschdrift en Hilvertsweg, als deel van een complex van 119 woningen, dat verder niet is uitgevoerd. 4. Reyer London heeft van 15 Juni 1911 tot en met 15 October 1912 bij zijn achter neef Jacob gewerkt, als '2de opzichter/teekenaar', hij wordt in de aanhef van een aanbevelingsbrief ook genoemd als bouwkundig opzichter. De genealogie van de familie London noteert als beroep van deze Reyer Cornelis London: tim merman. 5. Wie de bouwkundige details zelf wil zien, kan inloggen op www.villa-zonnen- hof.nl/Rondleiding. 6. Beide villa's aan de 's-Gravelandseweg te Hilversum worden besproken in: W. Engel, B. v.d. Schuyt, I. de Ronde, I. van Bergen-te Nuyl, De 's-Gravelandseweg en zijn bewoners. Ruim twee eeuwen dorpsgeschiedenis, Hilversum, 2005. Enkele rele vante fragmenten hieruit: p. 211 ev.: 'Villa 's-Grave(n)hoek, 's-Gravelandseweg 48. In deze fraai gelegen villa bij de Hoge Naarderweg uit 1912 is sinds mei 2003 Talpa Radio Internatio nal bv gevestigd. Van 1921 tot de jaren '70 is 's-Gravenhoek een doktershuis ge weest. De villa werd later ingelijfd door de avro Het huis werd gebouwd in 1912 en is een schepping van architect Jacob London. Deze paste in zijn ont werp klassieke elementen toe, zoals pilasters met bovenlicht naast de voor deur, die een kroonlijst ondersteunen. Kenmerkend voor zijn werk zijn ook het ovale raam, omgeven met guirlandes, alsmede de geprofileerde hoekstenen, die de hoeken van de fraaie villa accentueren. De erkers daarentegen zijn uit de Engelse landschapsarchitectuur overgenomen.' p. 232 ev.: over villa Constantia, op nummer 64: 'Architect J. London maakte in 1917 een fraai en speels aandoend ontwerp 7. J.G. Wattjes, Constructie en architectuur van winkelpuien, Den Haag 1926, p.13. Zie ook: J.G. Wattjes (red.): Moderne Nederlandsche villa's en landhuizen, Den Haag 1931. 8. Zie voor internetafbeeldingen van dit weelderige woonhuis: www.tgooi.info/architect. 9. De gegevens over de eerste bewoners en de restauratie van huis 'Middlesex' zijn terug te vinden in: Flos Wisse Smit en Bram van der Schuyt: 'De renovatie van JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 146