Na het maal werd de koffie gebracht en toen verdween een van de kopjes hete koffie pardoes in de schoot van Kees, die begon te janken als een hond en die daarbij de jonge serveerster met vele godver...de godvers naar de hel wenste. Daarop ontblootte hij zijn buik voor het oog van de bruiloftsgasten en riep: "k ben daar pas geopereerd en nu dit!" Er moest een dokter komen en Conny de verpleegster. Ik stelde al voor een ambulance te bellen en naar het ziekenhuis te gaan. Dit bleek niet nodig. Als reddende engel trad een arts [Wim Dekker] op, die te midden van zijn Rotarykameraden aan de borrel zat. Die behandelde de blaar als een kunstwerk met behulp van de verbandkist van Groe- nendaal, terwijl hij onder veel knipoogjes en schouderklopjes de pati ënt gerust stelde.' Kees misdraagt zich in het openbaar (1994): 'We waren uitgenodigd de opening van de expositie van Le Faucon- nier bij te wonen in de Vleeshal. Een of andere hoogleraar sprak tien minuten tot een kwartier over de dichter Verwey en Le Fauconnier, die in geestelijk opzicht eikaars evenknie waren. Maar vervolgens ver kocht de spreker slechts gebakken lucht. Toen groeide het ongenoegen bij Kees uit tot een explosie. Nadat hij zacht in de handen begon te klappen om de lezing te beëindigen ging de heer Snoep [directeur Frans Hals Museum/Vleeshal] naast Kees zitten om hem tot bedaren te brengen. Kees gaf een roffel met zijn stok op een belendende stoel, en plotseling zag ik zijn stok naar het hoofd van de heer Snoep gaan. Een verpleegster greep de stok vast om een bloedbad te voorkomen. Wij dropen af, nagekeken door een volle zaal luisteraars, die de onwelvoeg lijke taal, die door de schilder werd uitgeslagen, waarschijnlijk niet hebben kunnen horen. Kees riep luid: "Bek houden en opdonderen". Thuis aangekomen zat hij besmuikt te lachen om zijn eigen grappen.' Briefwisseling Zo zijn er tal van voorvallen, waarbij oprechte verontwaardiging moei lijk te onderscheiden valt van aanstellerij of ernst van luim. Wat bij voorbeeld te denken van onderstaande briefwisseling tussen Verwey en de burgemeester van Haarlem, rond de 80ste verjaardag van Verwey6': a) Verwey aan de burgemeester van Haarlem: '15 april '80, Zeer geachte Heer Reehorst, Het gerucht gaat dat de gemeente het voornemen heeft, ter ere van mijn a.s. 80ste verjaardag mij een bewijs van erkenning te geven. 160 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 162