Mocht dit zoo zijn (een ereburgerschap, of penning of iets dergelijks) dan zou ik daar toch graag vóór de overreiking van mijn portret van Koningin Juliana van worden op de hoogte gebracht. Hoogachtend, Uw Kees Verwey' b) Burgemeester van Haarlem aan Verwey: '22 april 1980, Zeer geachte Heer Verwey, Hierbij deel ik mede af te zien van het persoonlijk bezoek op 24 april a.s. Na het door U afgebroken telefoongesprek van 12 april j.l. lijkt mij een normale persoonlijke relatie niet goed mogelijk. Als antwoord op Uw briefje van 15 april j.l. deel ik U mede dat het door U bedoelde gerucht onjuist is. Intussen wil ik U, naast de felicitaties met bijgaand bloemstuk namens het gemeentebestuur, ook persoonlijk gelukwensen en de hoop uit spreken dat het U nog lang gegeven mag zijn in gezondheid te mogen werken met Uw levensgezellin aan Uw zijde, Met vriendelijke groeten, [was getekend] Reehorst.' c) Verwey aan burgemeester van Haarlem: '24 april 1980, Zeer geachte Heer de Burgemeester, Nou daar kan ik U geen ongelijk in geven. De Telefoon ophangen en dat nog wel aan een burgemeester! Ik geef U dan ook groot gelijk en biedt U mijn verontschuldigingen aan. Ondertussen zat mijn vrouw er leelijk mee in. Voor Uw ontvangst en nog wel met Uw echtgenote had zij uitgebreide maatregelen genomen. Nu moeten wij al die heerlijke taartjes en wijntjes maar aan onszelf aanbieden. Ja, Kees zo wordt je op je 80ste nog gestraft. We willen nog graag weten hoe nu ons cadeau moet worden overgedra gen en of het nog wel welkom is. Als ik u was zou ik het maar gauw accepteren want anders komt het in de krant Voor mevrouw had ik nog een verrassing bewaard Voor haar nieuwe huis wilden wij haar bij haar bezoek een aquarel geven, daar ik mee bezig was toen wij u op die warme zomerdag als voorzitter van de raad mochten begroeten. Moet dat toch eens gebeu ren hoop ik wat betreft de ereburgerschap is van mijn kant een plage rijtje om te laten voelen, dat er zelfs geen eerepenning of welke vorm van erkenning afkan! Met beleefden groet, Uw Kees Verwey' PIETER SAAKES

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 163