m nisterie te bereiken dat een mouw werd gepast aan dat probleem, mits een paar kleine wijzigingen in de statuten werden aangebracht. In dat opzicht was deze regeling het model voor de in 2007 ingevoerde zoge noemde anbi regeling. Bij ANBi-stichtingen wordt een gematigd suc cessierecht geheven en een nul-tarief over kunstwerken. In dat jaar 1990 zag het bestuur van de Stichting er als volgt uit: Jan Reehorst, waarnemend voorzitter, Jeanne Strijbis, makelaar, secreta ris, Pieter Saakes, bankdirecteur, penningmeester en het lid Max van Rooy, een verre neef en journalist bij NRC Handelsblad. En dit bestuur stond meteen voor de taak een plaats te organiseren waar het werk van Verwey zichtbaar en toegankelijk zou zijn. Eén week na mijn aantreden als penningmeester zat ik met Jan Reehorst, die de afspraak gemaakt had, bij het vsBfonds om te praten over mogelijke sponsoring van een Verwey hal. Dat gesprek verliep overigens succesvol. Verweyhal op de Grote Marlet De bovenverdiepingen van de oude sociëteit van Trou moet Blijcken op de Grote Markt, naast de Vleeshal, zijn al jaren in het bezit van de ge- Inktschets onder brief (waarschijnlijk ballpoint). Terwijl Kees (Verwey) links en Derk (Snoep) elkaar belagen met pijlen, staat Jan (Reehorst) in het midden vrede te stichten. afbeelding no..,. heb Ik myzeif afgebeeld aitiende aan :iyn ezel. Duiüelyk heb Ik ny in het middelpunt geplaatst van de omtrek van rayn atoliers dit betekent ayn behoefte sy steeds weer te willen oslenteren ten opsLehte van nyn omgeving. Ken zou dit iset de aarde kunnen vergelyken, die 00 zyn as draaiende weer om de zon wentelt, die uiteinuolyk alle licht geeft. 7 Maart 19Ö5 164 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 166