Bericht in Time Maga zine, 7 augustus 1995. Verwey halen. En dat zijn er honderden, de meeste van Kees zelf, maar ook van andere kunstenaars. Voorts allerlei parafernalia, zoals de sfinxkop en andere bekende voorwerpen die op zijn schilderijen zijn afgebeeld. Dit alles wordt in de tent geplaatst en enkele dagen begast, zodat het houtwormvrij wordt. Intussen geeft hij aan Piet van Leeu wen, een fotograaf die toevallig een expositie heeft in het museum, op dracht om het atelier te fotograferen. Daar is een heel interessante serie foto's gemaakt. De Stichting Kees Verwey blijkt, zoals verwacht, de enige en algehe le erfgename. Na spoedoverleg in het bestuur wordt besloten dat ik zal optreden als executeur. We nemen ons voor te proberen de boedel af te wikkelen zonder de relletjes en rellen die zo gebruikelijk zijn rond Kees, en dat is gelukt. Uiteraard kan niet eenieder tevredengesteld worden. Aan sommige mensen zou Kees een schilderij beloofd hebben, anderen menen te weten dat Kees aan hun overleden vader indertijd een aquarel had be loofd. Kortom, Kees beloofde maar raak, zo te horen. Ook was er een opvallende brief van een hooggeleerde, die mij namens enige erven van wijlen zijn schoonmoeder schrijft. Zij was tot 1988 eigenaar van The Briars voor 70%. Dat deel is toen voor 200.000 gulden aan Kees ver kocht, maar, wordt gemeld, deze transactie had niet de instemming van zijn schoonmoeder want ze vond het bedrag te laag. Mevrouw had, zo stelde ik vast, echter wel getekend bij de notaris en zo laag was het bedrag nu ook weer niet, gezien het feit dat de prijzen van huizen in- dertij d een stuk lager waren dan tegenwoordig. Drie maanden na zijn dood, in oktober 1995, wordt de inboedel van Kees Verwey geveild bij de Oprechte Veiling. Er wordt een speciale avondveiling aan gewijd die veel publiciteit trekt. Voor alle kranten, ook landelijke, is het groot nieuws. Toch gaat het hier niet om kunst werken of parafernalia, maar om de gewone inboedel: de potten en rau j/JGUuvuiiu. n uuuuiv, l.ijz cuiu uan-i i uiin ha- Los Angeles, at to DIED. KEES VERWEY. 95, the last major Dutch Impressionist painter: in Haarlem. Trained in the classical tradition of Jo- ose hannes Vermeer and famed for his water- ost - colors, Verwey was a darling of the Dutch )rs. cultural scene, which he immortalized in n a portraits of well-known composers, writers and the former Queen Julia. JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 172