De Stichting Kees Verwey (1995-2004) In de eerste jaren na het overlijden van Kees Verwey wordt zijn werk ge ïnventariseerd, gerestaureerd, geconserveerd, ingelijst, uitgelijst en getaxeerd. Elk kunstwerk krijgt een titel, een foto en een nummer. De Stichting ondersteunt dit financieel in ruime mate. Daarnaast zijn er een aantal tentoonstellingen georganiseerd, volgens velen zelfs te veel. Niet alle tentoonstellingen waren ook van de gewenste kwaliteit. Maar de aquarellententoonstelling in 1997 was prachtig, evenals de tentoon stelling in 2000 met veel grote atelierstukken. Veel van de mooiste exemplaren, inmiddels in het bezit van grote banken en verzekerings maatschappijen, waren dankzij bruiklenen nu weer samen te zien! De verhouding tussen de Stichting en het Frans Halsmuseum bleef overigens moeizaam. De interne verhoudingen daar stonden altijd onder spanning en dat bevorderde het werkplezier en de samenwer king niet. De lastige en conflictueuze relatie tussen Kees Verwey en Derk Snoep werd min of meer gecontinueerd. Laat me één voorbeeld geven: de stoeltjes. In 1996 wenste het museum nieuwe stoelen voor het theepaviljoen van de Verweyhal. Er was toen nog een dakterras. Men had bij de meu belzaak Van Duivenboden een aantal mogelijkheden onderzocht en vroeg ons om een donatie. Jeanne Strijbis en ik bekeken de geselecteer de stoelen en kozen duurdere exemplaren uit, leuke Italiaanse stoel tjes, binnen en buiten te gebruiken. Een jaartje later zagen we 'onze' stoeltjes terug in de directiekamers van het Frans Hals Museum aan het Groot Heiligland. Op onze vraag werd ontkennend geantwoord: nee, hoor, die zijn van ons. Men had ons op zijn minst kunnen raadplegen alvorens ze uit de Verweyhal weg te halen, maar het museum dacht kennelijk 'eens gegeven blijft gegeven' en verbaasde zich over onze boosheid. In 2000 overlijdt Jeanne Strijbis. Zij heeft in de loop van de jaren voor Kees Verwey en voor de Stichting zeer veel betekend. Met haar praktische geest en scherp inzicht in doelstellingen was zij Kees, Max en mij tot grote steun. Tot 2004 vormen Max van Rooy en ik het be stuur. In 2003 en 2004 worden nieuwe bestuursleden aangetrokken, die Kees niet meer gekend hebben. Het nieuwe bestuur is voortvarend en draagt er zorg voor dat de naam van Verwey in binnen- en buiten land bekend zal blijven. Bekijken we nu, in 2010, de Verweyhal, dan blijkt deze onherkenbaar JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 174