feerde oorkonde aan die gemaakt was voor deze gebeurtenis door de toen 20-jarige zoon van architect A. van der Steur Jr, de student bouw kunde J.A.G. van der Steur (1865 -1945): Oirkonde 'Op den 7 Juli 1885, des namiddags te 2 ure in het bijzijn der heeren Dr G.G. von Reeken en Mr G. Heshuisen, wethouders, en Mr J. Tiele- nius Kruithoff, secretaris, als vertegenwoordigende het gemeente bestuur van Haarlem; van de heer A.C. Kruseman, eersten uitgever van Bilderdijk's gezamenlijke dichtwerken, van het bestuur der Vereeniging "Bilderdijk" en verdere genoodigden, heeft de Kunst- naarskring alhier eenen gedenksteen onthuld, door den Kring geplaatst in den gevel van het sterfhuis van Mr Willem Bilderdijk, aan de Groote Markt alhier, kadaster[niet ingevuld]. Ten blijke hiervan is deze Oirkonde opgemaakt en na voorlezing door de boven met name genoemde heeren, benevens door het bestuur van de Kunstnaarskring onderteekend. Hebbende de Kunstnaarskring in zijne bijeenkomst van den 10 Juli 1885 wijders besloten deze Oir konde mede te doen onderteekenen door zijne eereleden: de profes soren Alberdingk Thijm en De Vries.' De oorkonde werd ondertekend door het bestuur van de Kunstnaars kring: F.Smit Kleine, voorzitter; H. Savrij, 2de voorzitter4); H.J. Schol ten, penningmeester5); A. van der Steur Jr, bestuurder; en L. Schlegel, schrijver6). Voorts namens de Haarlemse Letterlievende Vereeniging 'Bilderdijk' door A.J.C. van Es, president7) en P.W. Horneer, secretaris8'; namens het gemeentebestuur: Von Reeken, loco-burgemeester en G. Heshuisen en tenslotte door de ereleden J.A. Alberdingk Thijm en M. de Vries. De namen van de bestuursleden van de Kunstnaarskring in 1885 zijn overigens niet uit andere bronnen bekend. Zoals in die jaren gebruikelijk, gaf de Oprechte Haarlemsche Cou rant uitvoerige verslagen van dit soort plaatselijke gebeurtenissen.9) Uit de kranten van 8 en 10 juli blijkt dat op de middag van de onthul ling de 'gewone' werkende) leden van de Kunstnaarskring aanwezig De "Oirkonde" betreffende de onthulling van gedenksteen, getekend door J.A.G. van der Steur. (Collectie A.G. van der Steur) JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 180