ging 'Bilderdijk' had aan de gedenksteen een grote krans van rozen aangebracht als hulde aan de nagedachtenis van de dichter. Daar ver telde Beets dat hij als jongen de begrafenis van Bilderdijk had bijge woond. Er waren geen vertegenwoordigers geweest van regering of ge meente, maar wel een 'uitgelezen schaar van vrienden en vereerders: Da Costa, Van Walré, W. de Clercq, Carbasius, H.J. Coenen, enz. Da Costa en Van Walré hadden gesproken. W. de Clercq had bij het graf ge zwegen, maar in de kosterskamer teruggekomen was de geest over hem vaardig geworden en de beroemde improvisator had in een stroom van verzen aan zijn gevoel lucht gegeven'.11' Om zes uur was er een diner bij Brinkmann voor de leden van de Kring, in aanwezigheid van de heren Beets, Kruseman en Ten Brink, 's Avonds gaf de kapel van Grentzius in de muziektent op de Grote Markt een druk bezocht concert, de gevel van Brinkmann was 'smaakvol geïl lumineerd', er werd van tijd tot tijd bengaalsch vuur ontstoken 'en op de Groote Markt waren voortdurend een groot aantal menschen op de been'. Twee dagen later gaf de krant nog een kleine toegift op het verslag: De enige nog levende zoon van Bilderdijk, de Haagse heer L.W. Bilder dijk, was niet in de gelegenheid geweest aanwezig te zijn, maar sprak in een brief zijn waardering uit voor het Haarlemse initiatief. Voorts waren er enkele geschenken aangeboden aan de Kring: het versbe- noemde erelid Kruseman schonk een buste van Bilderdijk en een exem plaar van de Verzamelde Werken, de heer W.H. Voet schonk een kist 'keurige Havanna-sigaren, merk Bilderdijk' en de heer J.J. van Maas - stadsdichter van Haarlem avant-la-lettre12' - een aantal 'prachtafdruk ken' van het door hem vervaardigde gedicht 'Varia op den Zwanenzang van Mr Willem Bilderdijk', gemaakt voor deze gebeurtenis.13' In de loop der jaren begon de steen steeds meer slijtage te vertonen en werd vrijwel onleesbaar. Het was daarom in 2006 een goed initiatief van George Moormann, oprichter van de Stichting Bilderdijk Haarlem, om de gemeente Haarlem voor te stellen de steen te laten restaureren in verband met het dubbele jubileum in dat jaar: 250ste geboortedag en 175ste sterfdag van Willem Bilderdijk. Wethouder Van Velzen zegde toe eraan te zullen werken en gaf beeldhouwer Tobias Snoep de op dracht de steen te restaureren. Toen echter bleek dat deze daarvoor te ver heen was, werd opdracht gegeven een nieuwe steen te hakken, in de vorm van een replica van de oude. Het is deze nieuwe steen die op 18 december 2009 werd onthuld door burgemeester Bernt Schneiders. JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 184