Weet watje wakker maakt, bij leven al een geniale griezel met zware beharing en een slepend been. Nu nog een onhoorbaar briesje, weldra rammelende botten, scherpe tanden en een hand als een klauw. Stamp daarom niet met je laarzen op zijn dekplaat tart hem niet met je I-Pod, frituur en stinkende breezer. Weet dat het niet zo maar een dooie is die je plaagt - hier rust Herrvon Teisterbant die eenmaal opgewekt met ijskoude hand maar in de aderen jonglings moed je ij del jongensnekje schudden zal. En waag het niet o menselijk wanverstand, je scriptie-onderwerp te vragen of meneers bijnaam soms Bulderdijk is? En o nee! Niet de kwestie of hier in de oude Baaf misschien nog een andere beroemde schrijver ligt? Meedogenloos zijn bliksemend oog, de aan diggels geblazen kerkramen die tekst en uitleg heel gericht om de oren vliegen. De burgemeester onthulde daarop de steen en de aanwezigen vertrok ken verkleumd naar de Bilderdijkzaal in Grand-Café Brinkmann, waar men dankzij de geschonken alcohol weer op temperatuur kwam. Dankzij Tobias Snoep van Snoep Vermeer Natuursteenwerken uit Amsterdam, aannemingsbedrijf Holleman Zoon uit Santpoort en de gemeente Haarlem, zal de nieuwe steen, geschilderd in rode en gouden kleuren, vanaf najaar 2010 weer op de oude plaats te zien zijn. Zal deze het opnieuw 114 jaar volhouden? Noten Zie over de - overigens slecht gedocumenteerde - Haarlemse Kunstnaarskring het artikel van T. van Kalmthout, 'Frits Smit Kleine en de Kunst-Kringen van HET LUIDE GRAF JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 186