daarna door Saskia van der Poel van Atelier Koningsblauw uit Amster dam gepolychromeerd. Zij heeft ook de tekst 'In De Witte Pelicaen' in het fries boven de entree omlijsting aangebracht. Tempeliersstraat 58-70 - De Blauwe Tram De tramhalte in de Tempeliersstraat was tot 1957 de hoofdhalte van de NZH-lijn tussen Zandvoort en Amsterdam. Bij deze halte is in de jaren '30 van de vorige eeuw een drietal winkels gebouwd met een opvang voor reizigers en een halteplaats voor de zogenaamde 'Blauwe Tram'. De drie winkels - een wolwinkel, een sigarenzaak en een kappers zaak - waren gegroepeerd rond een klein pleintje ook wel het Blauwe Pleintje genoemd. Op deze plek is door ontwikkelaar Gaanderse og uit Bloemendaal in overleg met de gemeente een nieuwbouwplan ontwik keld dat ontworpen is door Chantal Koster van Jorissen Simonetti ar chitecten. Vanwege de halte van de Blauwe Tram is het nieuw te bou wen pand 'De Blauwe Tram' genoemd. Frans Herben werkte in dit project als adviseur voor de ontwikkelaar. Hij wilde een stukje geschie denis van de tram door een gevelsteen vastleggen in de nieuwbouw. Daarvoor heeft hij contact gezocht met de sgvh. De Stichting heeft diverse namen van gevelsteenhouwers aangedragen en uiteindelijk Gevelsteen De Blauwe Tram heeft de ontwikkelaar gekozen voor Koos Boomstra uit Utrecht. Het eerste ontwerp werd afgewezen omdat Boomstra ook de drie be roepen van de winkeliers had verbeeld in zijn ontwerp. Zowel de heer Boomstra als de sgvh waren het met die afwijzing niet eens. Juist die elementen boden een extra stukje geschiedenis en gaven een humo ristische noot aan het ontwerp. Gelukkig was Frans Herben het hier ook mee eens en na overleg met de opdrachtgever is het ontwerp als nog goedgekeurd. Ook het jaartal dat de tram werd opgeheven is in het uiteindelijke ontwerp meegenomen. DE BLAUWE TRAM 208 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 210